Cumhurbaşkanı Erdoğan 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılının Açılışına telekonferansla katıldı

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kadıköy'deki Atatürk Fen Lisesi'nde düzenlenen "2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Töreni"nde telekonferans ile Siirt, Van, Samsun ve İzmir'e bağlanarak ortak kurdele kesimi gerçekleştirdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılının Açılışına telekonferansla katıldı

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kadıköy'deki Atatürk Fen Lisesi'nde düzenlenen "Yapımı Tamamlanan Okulların Ortak Açılışı ve 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Töreni"nde telekonferans ile Siirt, Van, Samsun ve İzmir'e bağlanarak ortak kurdele kesimi gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kadıköy'deki Atatürk Fen Lisesi'nde düzenlenen Yapımı Tamamlanan Okulların Ortak Açılışı ve 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Töreni'ne katıldı. 

Törende konuşan Erdoğan, daha sonra ortak kurdele kesimi gerçekleştirmek için telekonferans yöntemiyle Van Tuşba Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Hayati Yazıcı Fen Lisesi, Siirt Anadolu İmam Hatip Lisesi, Samsun Terme Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile İzmir Kaptan Altay Altuğ İlkokulu'na bağlandı.

Bağlantıda, Erdoğan’ı Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, Siirt Valisi Ali Fuat Atik, Samsun Valisi Osman Kaymak ve İzmir Milletvekili Binali Yıldırım ile eşi Semiha Yıldırım, milletvekilleri ve okul yönetimi karşıladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bağlantılar esnasında tek tek okulları inceleyerek yetkililer ve öğrencilere seslendi. 

Van Valisi Bilmez, Siirt Valisi Atik, Samsun Valisi Kaymak ve İzmir Milletvekili Yıldırım da Erdoğan ile illerindeki yeni eğitim öğretim döneminin başlamasına ilişkin bilgi paylaşımında bulundu. 

- "Bütün kitapların 2 hafta önce okullara gitti"

Erdoğan, Van bağlantısı esnasında, "Bugün Van’da da maalesef bir deprem olmuş. Fakat herhangi bir Allah göstermesin tahammül edemeyeceğimiz netice yok. Çocuklarımız okullarına başladılar."  ifadelerini kullandı. 
Erdoğan, Siirt bağlantısında ise okulu incelerken, "Nasıl? Biliyorsunuz ben Siirt damadıyım. Bir de böyle bir durum var." diye konuştu. Bağlantıda öğrencileri gören Erdoğan, "Çocuklar gayet neşeli, kitapları da almışlar, kütüphaneleri de zengin. Çocuklar sizleri de tebrik ediyoruz. Başarılar diliyoruz." şeklinde konuştu. 

Samsun bağlantısında ise Erdoğan, "Maalesef bugün kara haberler var. Burada da bir sel felaketi var. Ama sel felaketine rağmen görüldüğü gibi valimiz, belediye başkanımız, milletvekillerimiz hepsi bir aradalar. Çalışmalarımıza devam ediyoruz." ifadelerini kullandı. 

Bütün kitapların 2 hafta önce okullara gittiğini belirten Erdoğan, "O eski çileli dönemler artık yok. Maşallah, şimdi kızlarımızdan herhalde başarı beklemek de bizim hakkımız değil mi?" değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: AA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER