Cumhur ittifakının Samsun adayı: Mustafa Demir

AK Parti ile MHP arasında bir süredir devam eden parti kurmaylarının yaptıkları görüşmelerde Samsun için karar verildi. Buna göre MHP, Samsun Büyükşehir’de aday çıkarmayacak, AK Parti'nin adayı Mustafa Demir'i destekleyecek

Cumhur ittifakının Samsun adayı: Mustafa Demir

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimler için AK Parti ile MHP arasında ekim ayında yeniden başlayan ittifak görüşmeleri dün yapılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP lideri Devlet Bahçeli zirvesinin ardından artık sonuçlanmak üzere. Liderlerin baş başa yaptıkları görüşmede Samsun'un da aralarında bulunduğu büyükşehirlerde yapılacak ittifak çalışmalarına ilişkin son görüşmeler yapıldı. Tüm büyükşehirlerde ittifak yapılması kararı alındı.

MHP SAMSUN'DA ADAY ÇIKARMAYACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP lideri Devlet Bahçeli görüşmesi sonrasında kesinleşmesi beklenen büyükşehir belediye başkan adaylarıyla ilgili süreçte sona gelindi. AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki ile MHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz'ın son iki gündür yaptıkları görüşmelerde Samsun'da Büyükşehir Belediye başkanlığına MHP'nin aday çıkarmaması, AK Parti'nin adayının desteklenmesi yönünde prensipte anlaşıldı. Parti kurmaylarının anlaştığı gibi liderlerin de bu kararı onaylaması halinde MHP Samsun'da Büyükşehir’de aday çıkarmayacak, AK Parti'nin Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Demir'i destekleyecek.

İLÇELERE İTTİFAK RÖTARI

MHP'nin Samsun Büyükşehir Belediyesi’ni AK Parti'ye bırakmasının ardından ilçelerde nasıl bir stratejinin izleneceği ise henüz kesinleşmedi. Samsun Büyükşehir’in de aralarında bulunduğu tüm Büyükşehirler için ittifak görüşmelerinin ise bu ay sonuna kadar devam etmesi bekleniyor. Bu kapsamda AK Parti'nin 14 Aralık'ta açıklaması beklenen ilçe belediye başkan adaylarını önümüzdeki bir tarihe ertelediği öğrenildi. Buna göre AK Parti ilçe belediye başkan adaylarını MHP ile devam eden ittifak görüşmelerinin tamamen sonuçlandırmasının ardından açıklayacak.

TANER TEKİN'DEN İLÇELER İÇİN ADAYLARA ÇAĞRI

Bu arada Ankara'da hafta başından bu yana Genel Merkez'de yapılan toplantılara katılan MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, yerel seçimler yaklaştıkça Türkiye’nin her bir köşesinde olduğu gibi Samsun’da da MHP'ye olan ilginin her yerde hissedildiğini söyledi. MHP'den belediye başkan adayı olmak isteyen aday adaylarının en geç 15 Aralık 2018 tarihine kadar il ve ilçe teşkilatlarının onayı alarak MHP Genel Merkezi'ne yapılması gerektiğini hatırlatan Tekin, "Belediye Meclis üyesi Adayı olmak isteyen aday adaylarımızın ise 15 Ocak 2019 tarihine kadar İlçe Başkanlıklarımıza bizzat başvuru yapmaları gerekmektedir" dedi.

CUMHUR İTTİFAKI HUKUKUNA SADIK KALACAĞIZ

Samsun’da yaklaşan yerel seçimlerin en iddialı partisi olarak ‘Cumhur İttifakı’ hukukuna sadık kalarak, tarihi bir başarıya imza atabilmek için belirlenen stratejiler doğrultusunda çalışmaları sürdürdüklerini ifade eden Tekin, "Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Bey'in ifade ettiği Büyükşehir ile ilgili yerel seçimlerdeki ittifak görüşmeleri ise Genel Merkez ve liderler düzeyinde devam etmektedir. Bu görüşmeler neticesinde Samsun’umuz ile ilgili bir karara varıldığında gerek teşkilatlarımız gerekse kamuoyu bilgilendirilecektir. Görüşmeler neticesinde Genel Merkezimizden bir talimat gelinceye kadar tüm teşkilatlarımızla ve aday adaylarımızla tüm belediyelerde şanlı üç hilal sancağını dalgalandırabilmek için gece gündüz demeden çalışmalara devam edeceğiz" açıklaması yaptı.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER