Cumhur ittifakında Samsun krizi!

AK Parti ile MHP arasındaki ittifak görüşmeleri ilçelerde tıkandı. MHP'nin İlkadım ve Atakum dahil 7 ilçedeki ısrarı görüşmeleri tıkıyor

Cumhur ittifakında Samsun krizi!

Samsun'da gözler MHP ile AK Parti arasında özellikle Samsun'da yapılacak ittifak görüşmelerine çevrildi. Büyükşehir'de AK Parti'nin adayı Mustafa Demir'i desteklemeye ve aday çıkarmamaya yeşil ışık yakan MHP'nin, İlkadım ve Atakum dahil 7 ilçede kendi adayını çıkarmak istemesi görüşmelerin uzamasına neden oluyor.

MHP İLKADIM VE ATAKUM’U MUTLAKA İSTİYOR

AK Parti ile MHP arasında bu hafta içerisinde tamamlanması beklenen ancak yeni yıla kadar uzayacağı belirtilen ittifak görüşmelerinde, Samsun'daki anlaşmazlık halen çözülemedi. MHP'nin İlkadım ve Atakum ile birlikte 7 ilçede kendi adayını çıkarmak istediği, bu nedenle de anlaşma sağlanamadığı belirtiliyor.

DAHA ÖNCE AÇIKLAMA TAKTİĞİ

İttifak görüşmelerine rağmen kulislerde MHP'nin önce davranarak İlkadım ile birlikte 5 ilçede kendi adaylarını açıklayacağı da konuşulmaya başlandı. Bilindiği gibi ittifak görüşmeleri adayların açıklanmadığı ilçeler üzerinden yapılıyor ve pazarlıklar da bu çerçevede şekilleniyor. Buna bağlı olarak MHP'nin bir sürpriz yaparak kendi adaylarını açıklayabileceği ancak bu durumun ittifakta ciddi bir sıkıntıya neden olabileceği de kulislerde dillendiriliyor.

OCAK AYININ İLK HAFTASI AÇIKLANACAK

AK Parti'nin ise Samsun adaylarını yılbaşına kadar açıklayabileceği ancak gelişmelere göre ocak ayının ilk haftasına sarkabileceği dile getiriliyor.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER