Çocukluğundan Beri Mezarlıkta Yaşıyor

Eskişehir'in Sarıcakaya ilçesinde yaşayan 65 yaşındaki Hüseyin Gündüz, çocukluğundan beri hayatını mezarlıkta sürdürüyor.

Çocukluğundan Beri Mezarlıkta Yaşıyor

MEZARLIKTAKİ KULÜBEDE KALIYOR

Hüseyin Gündüz, ilerlemiş yaşına rağmen belediyenin sunduğu iyi şartlardaki yaşamı istemiyor. Hayatı boyunca hiç evlenmeyen ve çocukluğundan bu yana mezarlık içerisinde bulunan kulübede kalan Gündüz'e, Sarıcakaya Belediyesi ile Sarıcakaya Kaymakamlığı yeni bir prefabrik ev yaptırdı.

BELEDİYE VE KAYMAKAMLIK YARDIM EDİYOR

Evin ihtiyaçları belediye ve kaymakamlık tarafından karşılanıyor. Mezarlıkta düşerek kolunu kıran yaşlı adamın rahatsızlıkları ile de Sarıcakaya Belediye Başkanı  Faruk Güler yakından ilgileniyor. Yaşlı adama daha iyi şartlar teklif eden  Güler, her seferinde olumsuz yanıt alıyor.

"KALORİFERLİ YERİ KABUL ETMİYOR"

Hüseyin Gündüz'ü küçüklüğünden beri hatırladığını anlatan Başkan  Güler, yaşlı adamın kendilerine Allah'ın bir emaneti olduğunu söyledi.

Gündüz'e sahip çıktıklarını belirten  Güler, "Kaymakamlık ile birlikte tüm ihtiyaçlarını karşılamak için çalışıyoruz. Kol rahatsızlığından önce hamam seferlerimize katılıyordu. Yakacağı olmadığı için yine yardım ediyoruz. Kolu kırıldığında hastaneye götürdük omuz bölgesinde bir kırık tespit edildi. Tedavisinin yapılması için gerekli ne varsa yerine getirmeye çalışıyoruz. Geçen yıl tüm  Türkiye'de yoğun bir kar yağışı ile birlikte zor kış şartları vardı. Kendisine kaloriferli bir yer tahsis ettik ama kendisi bunu kabul etmedi. Çünkü şu an yaşadığı bölgede çok daha huzurlu olduğunu ifade ediyor." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER