Çocuklarının tabutunu taşıdı

İstanbul'da babaları tarafından öldürülen iki kız çocuğunun cenazesi toprağa verildi.

Çocuklarının tabutunu taşıdı

İstanbul Maltepe’de Babaları Ali Yardım tarafından öldürülen 4 yaşındaki Elif Mina ile 2 yaşındaki Miray Hira'nın için Sancaktepe Yenidoğan'daki Hz Ali Camii'ne cenaze töreni düzenlendi.

BABALARI ÖLDÜRDÜ

Fındıklı Mahallesi'nde, önceki gün, babaları Ali Yardım tarafından  tüfekle vurularak öldürülen 4 yaşındaki Elif Mina ve 2 yaşındaki Miray Hira'nın  cenazeleri Adli Tıp Kurumu'ndan alınarak, Sancaktepe Hazreti Ali Camisi'ne  getirildi. Burada düzenlenen cenaze törenine, çocukların yakınları ve vatandaşlar  katıldı. Törende ayakta durmakta güçlük çeken ve sinir krizi geçiren anne Dilek  Yardım, yakınları tarafından güçlükle sakinleştirilmeye çalışıldı.

UZUN SÜRE GÖZYAŞI DÖKTÜ

Çocukların annesi Dilek Yardım musalla taşına koyulan tabutlara sarılarak uzun süre gözyaşı döktü. Yardım, çocuklarının cenaze namazında en önde tek başına saf tuttu. İki çocuğunun yanında getirdiği emziklerini öptü. 

ÇOCUKLARININ TABUTUNU TAŞIDI

Elif Mina ve Miray Hira'nın cenazeleri öğle vakti camiye getirildi. Çocuklardan birinin cenazesi cenaze aracının arkasına konulurken diğeri de aracın içinde getirildi. Anne Dilek Yardım, çocuklarının tabutlarını musalla taşına kadar taşıdı. Acılı anne tabutlara sarılıp uzun süre gözyaşı döktü. Dilek Yardım kendini teselli etmek isteyen akrabaları ve yakınlarına tepki gösterdi. Kendisini rahat bırakmalarını isteyen acılı anne, "Hepinize yalvardım. Hepinizin kapısına gittim. Hiç biriniz sahip çıkmadınız. Kimse bana yaklaşmasın. Hepinize yalardım. Sen de sahip çıkmadın bana. Dede olmadın bana" şeklinde bağırdı. 

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2018, 16:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER