CHPli Belediyeler Muğla'da 4 Bin Ağaç Kesilecek!

Bodrum'da bir grup vatandaş, yapımı planlanan katı atık depolama tesisi projesini ağaçlara sarılarak protesto etti

CHPli Belediyeler Muğla'da 4 Bin Ağaç Kesilecek!

Gruba, AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk ile Bodrum İlçe Başkanı Çiğdem Demiralp de destek verdi.
Milletvekili Öztürk, gazetecilere yaptığı açıklamada, projeyle bölgede binlerce ağacın yok olacağını öne sürdü.
Mahalle muhtarının daveti üzerine geldiklerini ifade eden Öztürk, "Bize bir takım bilgiler verildi. Burada bir vahşi çöp depolama tesisi yapılıyor. Bu ne demektir? Buradaki bin dönümlük alanda 4 bin ağaç kesilecek. Bir tane ağaç kesildi diye ortalığı ayağa kaldıranlar nerede? Artvin'deki köylümüz köylü de buradakiler değil mi?" dedi.

BODRUM'U MUMCULAR'I ÇÖPLÜĞE LAYIK GÖRDÜLER

Doğal alanların da yok edileceğini ifade eden Öztürk, şöyle konuştu:
"Burada vatandaşlarımızın doğal alanları yok edilecek. Bu vatandaşlarımızın hakkı yok mu? Ben her konuda görüş bildiren tüm sivil toplum kuruluşlarına sesleniyorum, çevreci dernekleri buraya davet ediyorum. Lütfen gelsinler, bu vatandaşlarımızın çilesini ve mağduriyetini yerinde tespit etsinler. Ben milletvekili olarak onların yanında durmaya devam edeceğim. Büyükşehir Belediyesi yetkililerine de sesleniyorum, bu tesisi, Muğla genelinde yapacağımız çok fazla alan var. Ağaçlarımızın kesilmeyeceği bir sürü alanımız varken, Mumcular'da TOKİ'ye tahammül edemeyen milletvekillerini de buraya davet ediyorum. Mumcular'ı çöplüğe layık görüyorlar."

6-Tennure Teyze ve torunlarının “Ağaçlarımıza dokunmayın” çığlığını duyarlı insanlarımız görürler diye umut ediyorum

"KONUYU MECLİS'E TAŞIYACAĞIZ"

Öztürk, atık tesisine değil, yapılacağı alana karşı olduklarını vurguladı.
"Ne Mumcular ne de Bodrum çöplük alanı olmamalı. Bu tesis buraya uygun değildir." ifadesini kullanan Öztürk, konuyu Meclis gündemine taşımayı planladıklarını sözlerine ekledi.
Konuşmaların ardından vatandaşlar, kesileceği belirtilen çam ağaçlarına sarılarak protesto gösterisinde bulundu. Bu sırada milletvekili Öztürk de bir ağaca sarılarak vatandaşlara destek verdi.
Öte yandan, basın açıklaması sırasında bölgede çok sayıda jandarmanın tedbir aldığı gözlendi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER