CHP’de iki başkan adayı daha belli oldu

CHP'de Samsun’da belediye başkan adayı gösterilecek iki isim daha belli oldu. Bugün Parti Meclisi toplantısıyla CHP Vezirköprü'de Onur Bayburtlu'yu, Bafra'da ise Kemal Bütüner'i aday gösterecek

CHP’de iki başkan  adayı daha belli oldu

14 Kasım'daki Parti Meclisi toplantısında Yakakent ve Çarşamba Belediye başkan adaylarını açıklayan CHP, bugün yapacağı Parti Meclisi'nde Samsun'da iki ilçede daha belediye başkan adaylarını resmen açıklayacak. CHP Merkez Yürütme Kurulu'nda Samsun'un Vezirköprü Belediye Başkanlığına ilçenin esnaflarından Onur Bayburtlu'yu, Bafra'da ise Veteriner Hekim Kemal Bütüner'i belediye başkan adayı olarak gösterme kararı aldı. Karar bugün Parti Meclisi'nde de onaylanacak.

CHP’NİN SAMSUN’DA 4 ADAYI BELLİ OLDU

CHP Samsun’da daha önce de Yakakent’te Belediye Başkan adayı olarak Ramazan Şensoy’u, Çarşamba’da ise Altan Karabulut’u aday göstermişti. Vezirköprü ve Bafra ile birlikte CHP 4 belediye başkan adayını kamuoyuna duyurmuş oldu.

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BEKLEMEDE

CHP’de bugün en az 300 belediye başkan adayının, Parti Meclisi toplantısıyla ilan edileceği öğrenildi. Daha önce sadece Balıkesir Büyükşehir Adayı’nın ilan edildiği CHP’de, bu kez en az 10 civarında büyükşehir adayının ilan edilmesi bekleniyor. Ancak Parti Meclisi'nde Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayının açıklanması beklenmiyor. CHP'nin Samsun Büyükşehir adayının İyi Parti ile yapılan ittifak görüşmelerinin sonucuna göre bir sonraki PM’nin gündemine bırakılması bekleniyor.

ATAKUM’DA EĞİLİM YOKLAMASI YAPILACAK MI?

CHP Samsun İl Yönetimi'nin 'eğilim yoklaması' talebinde bulunduğu Atakum için de pazartesi günü yapılan MYK toplantısından herhangi bir karar çıkmadı. Atakum'da başkan adayının nasıl belirleneceğinin de bir sonraki MYK'da gündeme gelmesi bekleniyor. Atakum için CHP’de 6 aday adayı belediye başkanlığı için başvuruda bulunmuştu.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER