CHP'nin iki belediye başkan adayı açıklandı

Samsun'da daha önce Yakakent, Çarşamba ve Vezirköprü belediye başkan adaylarını açıklayan CHP'nin dün yapılan Parti Meclisi toplantısında Tekkeköy ve Havza belediye başkan adayları da belli oldu

CHP'nin iki belediye  başkan adayı açıklandı

Yerel seçimlerde yarışacak 530 adayını daha önce "dört grup" halinde açıklayan CHP, dünkü Parti Meclisi (PM) toplantısında 4'ü büyükşehir ve 4'ü de il olmak üzere toplamda 102 adayını daha belirledi. CHP'nin dünkü Parti Meclisi toplantısında Samsun'da ise Tekkeköy ve Havza belediye başkan adayları ilan edildi.

HAVZA VE TEKKEKÖY AÇIKLANDI

CHP'nin dün yapılan Parti Meclisi toplantısında Havza Belediye Başkan adayı olarak Mehtap Demiralp Yeşilbaş, Tekkeköy Belediye Başkan adayı olarak da Tansu Çıkış'ın aday gösterilmesi kararı alındı. Son açıklanan iki belediyeyle birlikte CHP'nin Samsun'da 5 belediye başkan adayı belirlenmiş oldu. CHP daha önce Vezirköprü'de Onur Bayburtlu, Yakakent'te Ramazan Şensoy, Çarşamba'da ise Altan Karabulut'u aday gösterme kararı almıştı.

ATAKUM’A İYİ PARTİ AYARI!

CHP'nin önceki gece yapılan Merkez Yürütme Kurulu toplantısında Atakum Belediye Başkan adayının da belirlendiği ancak yapılan ittifak gereğince İYİ Parti'nin Büyükşehir Belediye Başkan adayı belirlendikten sonra Atakum Belediye Başkan adayının açıklanmasına karar verildiği bu nedenle, Parti Meclisi'nin gündemine sunulmadığı öğrenildi. İyi Parti’nin Büyükşehir’de Hayati Tekin’i aday gösterip göstermeyeceğine bağlı olarak CHP’nin strateji belirleyeceği bu nedenle Atakum adayının bundan sonraki PM’ye bırakılması kararlaştırıldı. Böylece İYİ Parti ile yapılan ittifak görüşmeleri düşünüldüğünde CHP'nin Samsun'da 5 ilçede aday çıkaracağı da kesinleşmiş oldu. İYİ Parti ile yapılan ittifak kapsamında CHP'nin hangi ilçelerde aday çıkaracağı önümüzdeki Parti Meclisi'nde netlik kazanacak.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER