CHP'li isimden veda

CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, grup başkanvekilliği görevinden istifa ettiğini belirtti.

CHP'li isimden veda

Üç yıldır sürdürdüğü Grup Başkanvekilliği görevini sona erdirdiğini söyleyen Gök, "Görev süremiz 19 Kasımda bitmesine karşın biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak bugün kendi iç bünyemizde yapmış olduğumuz seçimlerle grup başkan vekillerimizi, Meclis başkan vekilimizi, idare amirimizi ve kâtip üyeleri belirledik. Elbette diğer arkadaşlarımız sırası geldiği zaman Meclis’te okunmak ve oylanmak suretiyle görevlerine başlayacaklar. Ancak grup başkanvekilliği kendi şahsımıza ait olan bir görev, yeni seçilen bir arkadaş olduktan sonra onu devretmek bizim siyasi nezaketimizin bir kültürü. Bugün yapmış olduğumuz seçimlerde Sakarya Milletvekili

Sayın Engin Özkoç, İstanbul Milletvekili Sayın Engin Altay ve Manisa Milletvekili Sayın Özgür Özel grubumuzdan yeterli teveccühü ve oyu alarak grup başkan vekili seçildiler. Biz de az önce kendi kullanmış olduğumuz grup başkan vekilliği odamızda devir teslim törenini gerçekleştirdik ve ben görevimi büyük bir mutlulukla değerli kardeşim Sakarya Milletvekili Engin Özkoç'a devrettim ve onu aldık hep beraber Meclis’e getirdik ve Sayın Başkanlığınıza vermiş olduğumuz dilekçede de belirtilmiş olduğu üzere grup başkan vekilliğinden ayrılmış bulunuyorum ve artık bundan sonra Cumhuriyet Halk Partisinin 3'üncü grup başkan vekili olarak Sakarya Milletvekilimiz Sayın Engin Özkoç Cumhuriyet Halk Partisini temsil edecektir.

Arkadaşıma bu görevinde başarılar dilerim ve ayrıca bugüne kadar görev yapmaktan mutluluk duyduğum diğer arkadaşlarım Sayın Engin Altay ve Sayın Özgür Özel'e de huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Bu görevi yaparken Meclis bünyesinde gerek Meclis Başkanı gerek Meclis başkan vekilleri ve diğer partilerimizin, AK Parti grup başkan vekilleri, Milliyetçi Hareket Partisi grup başkan vekilleri, Halkların Demokratik Partisi grup başkan vekilleri olmak üzere tüm grup başkan vekillerine, kendi milletvekillerimize ve diğer partilerin bütün milletvekillerine, ayrıca Meclis çalışmalarında bizlere yardımcı olan tüm çalışma arkadaşlarımıza, kavaslarımıza ve diğer bütün personelimiz olmak üzere, her birinize huzurunuzda ayrı ayrı teşekkürü bir borç biliyorum" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER