CHP-İYİ Parti ittifakında ilçeler 4 Ocak'ta tamam

CHP ile İYİ Parti Genel Merkez yöneticileri, Samsun'da ilçelerde nasıl bir strateji izleneceği konusunda büyük oranda anlaştı

CHP-İYİ Parti ittifakında  ilçeler 4 Ocak'ta tamam

CHP ve İYİ Parti, 21 büyükşehirde seçim işbirliği yapma konusunda anlaşmıştı. Uzlaşma kapsamında Samsun'da İYİ Parti adaylarının desteklenmesine karar verilmişti. Bu mutabakatın ardından iki partiden kurmaylar, Samsun’un da aralarında bulunduğu 21 büyükşehirde ilçelerde de ittifak zemini aramaya başladı.

TORUN İYİ PARTİ İLE GÖRÜŞTÜ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, İYİ Parti Genel Merkezi’nde, İYİ Partili kurmaylarla dört saati bulan bir görüşme yaptı. İkinci görüşme ise önceki gün gerçekleşti. Genel başkan yardımcıları Torun ve Oğuz Kaan Salıcı, İYİ Parti’den yetkililerle genel merkezler dışındaki bir ofiste yaklaşık altı saat görüştü. CHP ve İYİ Parti arasındaki üçüncü temas ise dün yaşandı. Görüşmelerde, seçim iş birliğinin kapsamının genişletilmesinde mutabakata varıldı.

İLÇELER BİTMEK ÜZERE

İki parti, 21 büyükşehirde ilçelerde nasıl bir strateji izleneceği konusunda da büyük oranda anlaştı. Bu kapsamda Samsun'daki ilçelerle ilgili görüşmelerin CHP'nin 4 Ocak'taki Parti Meclisi toplantısına kadar kesinleşeceği öğrenildi.

YENİ ADAYLAR 4 OCAK'TA

Daha önce dört grup halinde 530 belediye başkan adayını açıklayan CHP, 4 Ocak’ta düzenlenecek Parti Meclisi toplantısında, “beşinci grup” adaylarını açıklayacak. Toplantıda, Samsun'daki ilçe adayları da belirlenecek. CHP yönetimi, 15 Ocak tarihine kadar, aday belirleme maratonunu büyük oranda tamamlamayı hedefliyor.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER