Cezası belli oldu

Zonguldak 1. Ağır Ceza Mahkemesinde gerçekleştirilen duruşmaya SEGBİS üzerinden katılan tutuksuz sanık A.B., suçlamaları kabul etmedi.

Cezası belli oldu

Zonguldak'ın Devrek ilçesinde annesini istediği parayı vermediği için darp eden tutuksuz sanık, 3 bin lira para cezasına çarptırıldı.


İddialara göre, olay, Devrek ilçesinde meydana geldi. Annesi F.B.'den para isteyen A.B., para vermemesi üzerine annesinin üzerine yürüyerek omzuna yumruk attı. Olay sonrası anne F.B., polise giderek şikayetçi oldu. İfadesinin ardından serbest bırakılan A.B. hakkında “Başkasının bir malı teslimi veya malın alınmasına karşı koymamaya mecbur kılmak suretiyle yağma” suçundan dava açıldı.

İşsiz olduğu için İstanbul'a gitmek için annesinden para istediğini ifade eden A.B., annesini darp etmediğini söyledi. Mahkeme heyeti ise A.B.'ye “üst soya karşı yaralama” suçu işlediği için 150 gün hapis cezası verdi. Hapis cezası ise para cezasına çevrildi. 3 bin lira para cezasına çarptırılan A.B.'nin sabıkasız olması ve daha önce suç işlememiş olması nedeniyle hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER