Cenazeyi Böyle Taşıdılar

Rize'de hayatını kaybeden 90 yaşındaki kadının tabutu anlaşmazlık nedeniyle yol yapılmayan köyden metrelerce yükseklikte teleferikle taşındı

Cenazeyi Böyle Taşıdılar

Rize'nin merkeze bağlı Selimiye Köyü'nde dün yaşamını yitiren Fatma Ay'ın cenazesi öğle vakti köy camiinde kılınan namazın ardından araçla çaylıkların bulunduğu patika yolun başlangıcına getirildi. Tabut, yaklaşık 1.5 kilometre uzunluğundaki dik ve dar patika yoldan teleferikle Dilsizdağı Mahallesi'ne taşındı.

40 dakika süren zorlu yolculuğun ardından cenaze aile kabristanlığında defnedildi. Yaşlı kadının boş tabutu da ilkel teleferiğe konularak gönderildi.

 

"CENAZEYİ NASIL GÖTÜRECEĞİMİZİN DERDİNE DÜŞÜYORUZ"

10 hanenin bulunduğu Dilsizdağı Mahallesi'ne yol almak için yıllardır uğraştıklarını ancak sonuç alamadıklarını anlatan Recep Kurt, "Cenazeleri böyle taşımaktan bezdik. Buna bir çözüm bulunsun ve yolumuzu yapsınlar" dedi.

 

Muhammet Kurt ise, "Çok hisseli araziler var. 40 kişiden imza aldık, 3 kişi yol için imza vermedi. Yükümüzü, cenazemizi teleferiklerle ya da patika yoldan taşıyarak evimize ulaştırıyoruz. Boş tabutu koyup teleferikle geri göndereceğiz. Dolu tabutu koymaya cesaret edemedik. İlkel teleferik hattı çok sağlam değil. Cenaze düşse rezil olacağız. Tüm resmi makamlara başvurduk ancak bugüne kadar yolumuzu yaptırmak için sonuç alamadık. Yolun yapılmasını istiyoruz. Cenazemiz var.Acılıyız ama acımızı unutuyor, cenazeyi nasıl götüreceğiz onun derdine düşüyoruz" diyerek tepkisini dile getirdi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER