Cemal Yeşilyurt Samsun'dan, memleketine uğurlandı 

Samsun'da 82 yaşında hayata veda eden Cemal Yeşilyurt memleketi Trabzon’a uğurlandı.

Cemal Yeşilyurt Samsun'dan, memleketine uğurlandı 

Samsun'da 82 yaşında hayata veda eden hayırsever sanayici Cemal Yeşilyurt, helalleşme sonrası cenaze namazı kılınmak üzere memleketi Trabzon’a uğurlandı.

Cemal Yeşilyurt için bugün cuma namazını müteakip Demirçelik Fabrikası önünde helalleşme programı düzenlendi.

GELECEĞE YÖNELİK GAYRETLERİ VARDI

Programda konuşan Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, “Olaylara bakış açısında bir felsefi derinlik oluyordu. ‘Ben iktisaden iyi durumda olan bir insanım insanlara iyilik yapmak bana düşer’ meselesinden daha da öteye ‘bu şehri nasıl kucaklarım’, ‘bu şehre benim hayatımın yaşantımın ailemin ne tür katkıları olur’ diye hep düşünen, yorum yapan, hep felsefi olarak da böyle hasbi dertleştiğimiz günler oldu. Hiç bitmek tükenmeyen bilmeyen bir azim, geleceğe yönelik gayretleri vardı” dedi.

Konuşmaların ardından helallik alınarak, dua edildi ve cenazesi sevenleri tarafından cenaze aracına taşındı. Cemal Yeşilyurt’un naaşı yarın 13.30’da kılınacak cenaze namazı sonrası defnedilmek üzere memleketi Trabzon'un Of ilçesi Yemişalan köyüne uğurlandı.

Programa kardeşi Mustafa Yeşilyurt, oğulları Hikmet, Fikret ve Necdet Yeşilyurt, torunları Mesut ve Onur, Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal, iş adamları, kamu kurumlarından temsilciler, sevenleri ve çalışanları katıldı.

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2020, 23:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER