Cem Mumcu'ya gözaltı kararı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Beşiktaş'taki hain saldırı ile ilgili terör örgütlerini övücü mahiyette paylaşımlar yapan kullanıcıların peşine düştü. Terör polislerinden oluşan özel bir ekip kurdu.

Cem Mumcu'ya gözaltı kararı
İstanbul'u kana bulayan hain saldırı ardından sosyal medyada saldırı ile ilgili övücü paylaşımlarda bulunan 8 şüpheli yakalandı. Sosyal medya hesaplarından çirkin paylaşımlarda bulunan 16 şüpheli hakkında gözaltı kararı çıkarılırken bunlardan Berfin Kadem, Beril Özbaş, Filiz Çolak, İbrahim Budak, Şükrü Keskin, Bayram Taşkın, Emirhan Akbulut ve Faruk Akbaş İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terör ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alındı.

CEM MUMCU HER YERDE ARANIYOR

Sosyal paylaşım sitelerinde terör saldırı ardından çirkin paylaşımları ile dikkat çeken ve 15 Temmuz darbe girişimine karşı koyan vatandaşları aşağılayan Cem Mumcu hakkında da gözaltı kararı olduğu öğrenildi. Mumcu'nun da aralarında bulunduğu 6 şüpheliyi yakalama çalışmaları devam ediyor.

GÖZALTI SAYISI ARTABİLİR

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı konu ile ilgili yaptığı açıklamada, "Terör saldırısıyla ilgili basın yoluyla ya da sosyal medya platformlarında, terörü ve terör örgütlerini övücü mahiyette, haber, yorum ve paylaşımlar takip edilmekte edilmektedir" denilmişti. Başsavcılık kaynakları kurulan özel ekibin tespitte bulunması üzerine gözaltı sayısının artacağı bilgisini verdi.

ÇARK ETMİŞTİ

İstanbul Beşiktaş'ta bulunan Vodafone Arena Stadyumu'nun hemen yanında Beşiktaş-Bursaspor maçı sonrasında gerçekleştirilen alçak terör saldırısı üzerine sosyal medyada Cem Mumcu'nun yaptığı yorum büyük tepki topladı.


ŞEHİTLERlE DALGA GEÇTİ!


Kişisel sosyal medya hesabından saldırıya ilişkin skandal bir paylaşım yapan Cem Mumcu, ifadelerini dünkü saldırı ve 15 Temmuz'da şehit olanlarla ile dalga geçmeye kadar götürdü.

Mumcu, "Lan neredeyse tankla cima edecektiniz. Şu bombalı araçları neden durdurmuyorsunuz kahramanlar?" diye yazdı.

GERİ ADIM ATTI

Cem Mumcu bu sözlerine yoğun tepkiler alınca bugün yeni bir açıklama yaparak "yanlış anlaşıldığını" öne sürdü.

İşte o açıklama;

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER