Cebindeki Para Dudak Uçuklattı!

FETÖ'nün mali yapısına ilişkin önemli bilgilere yer verilen iddianamede, Gülen'in başında bulunduğu yapının Türkiye ve dünyada 150 milyar doları kontrol ettiği kaydedildi

Cebindeki Para Dudak Uçuklattı!

FETÖ'nün Türkiye'deki holdingleri arasında ise Kaynak Holding, Koza-İpek Holding, Naksan Holding, Akfa Holding, Boydak Holding gösterildi. FETÖ'nün Türkiye'de 9 bin 106 şirket, 1350 okul-yurt, 17 üniversite, dershanelerin dörtte biri, 96 vakıf ile 902 dernekle faaliyet yürüttüğü belirtildi.

FETÖ'ye yönelik ana soruşturma kapsamında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca Fetullah Gülen'in iadesi için hazırlanan dosya, ABD adli makamlarına iletilmek üzere Adalet Bakanlığı'na gönderildi. İade evrakında, Gülen'in kimlik bilgileri, suçlamalar, suç tarihleri ve yerleri, yüklenen suçlar için kanunda öngörülen ceza türleri ve miktarları ile Pensilvanya'daki adresinin yeraldığı öğrenildi.

TERÖR ÖRGÜTÜNÜN DIŞ BAĞLANTILARI

İddianamede Gülen'in, ABD'de CIA tarafından korunduğu belirtildi. İddianamede,“Gülen ve örgütünün ABD'nin emrinde olduğu ve CIA tarafından kullanıldığı çok açıktır" ifadesine yer verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER