Çarşambalılar 'Yörekent' İle Buluşacak

Atakum Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve Samsun’daki hemşeri derneklerinin yoğun ilgi gösterdiği Yörekent Projesine, kentin en kalabalık hemşeri derneklerinden birisi olan Çarşambalılar Yardımlaşma ve Haberleşme Derneği de katıldı.

Çarşambalılar 'Yörekent' İle Buluşacak
Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’nın 55’de 55 proje sözü kapsamında hayata geçirdiği Yörekent Projesine, Çarşambalılar da katıldı. Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı ile Çarşambalılar Yardımlaşma ve Haberleşme Derneği Başkanı Sadettin Sarıoğlu arasında imzalanan protokol ile Çarşambalılar da büyük projenin bir parçası oldu.

ATAKUM’DA ÇARŞAMBA KÜLTÜRÜ

Yörekent Projesinin hemşeri derneklerinden gördüğü ilgi karşısında duyduğu memnuniyeti dile getiren Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “ Artvinliler, Kavaklılar, Doğu Karadenizliler, Rizeliler ve Çerkeslerin ardından bugün Çarşambalı hemşerilerimizi de projeye dahil etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Çarşambalılar Yardımlaşma ve Haberleşme Derneğinden gelen Yörekent Projesine katıma talebi karşısında gerekli çalışmalar ve alan tespitleri kısa sürede tamamlandı. Bugün imzalanan protokol ile şehrimizin güzel ilçesi Çarşamba’nın gelenek, görenek, örf ve adetlerini Atakum İlçesinde yaşatmak adına önemli bir adım attık. Dernek yönetimi kısa sürede projesini hazırlayacak ve ilçemizde Çarşamba İlçesinin kültürünün yaşatılacağı bir alan oluşturulmuş olacak” diye konuştu.

SARIOĞLU’NDAN BAŞKAN TAŞÇI’YA TEŞEKKÜR

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’nın, Yörekent Projesi ile önemli bir çalışmaya imza attığını söyleyen Çarşambalılar Yardımlaşma ve Haberleşme Derneği Başkanı Sadettin Sarıoğlu, “Çarşambalılar olarak güçlü bir dernek yapısına, örnek bir beraberliğe sahibiz. Bu anlamda Yörekent Projesi ile daha da güçlü bir yapı oluşturmak istedik. Projenin hemşeri derneklerine sunduğu imkanları takdirle karşılıyor, Başkan Taşçı’yı da böylesi önemli bir proje ile bizleri buluşturduğu için teşekkür ediyoruz. Kısa sürede projemizi tamamlayacağız ve Atakum İlçesinde belirlenen alanda Türkiye’deki tüm Çarşambalı hemşerilerimizi heyecanlandıracak bir proje gerçekleştireceğiz” dedi. Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Çarşambalılar Yardımlaşma ve Haberleşme Derneği Başkanı Sadettin Sarıoğlu ile Çarşambalılar Yardımlaşma ve Haberleşme Derneği Başkan Yardımcısı Savaş Gömeç, protokolün ardından birbirlerini kutlayarak projenin hayırlı olmasını dilediler.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER