Çarşambalılar Derneği'nden tablet desteği

Çarşambalılar Dernekler Federasyonundan 110 tablet desteğinde bulundu. AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, kampanyaya tam destek verdi.

Çarşambalılar Derneği'nden tablet desteği

Çarşamba Dernekler Federasyonu (ÇADEF), pandemi nedeniyle okuluna gidemeyip uzaktan eğitim yapan ihtiyaç sahibi 110 öğrenciye tablet bilgisayar dağıttı. Gurbette yaşayan dernek üyeleri özlemini duydukları memleketlerindeki öğrencilere destek verdi.

Çarşamba Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü aracılığı ile evinde bilgisayar olmayan çocuklar tespit edildi. Çarşamba Öğretmenevi’nde düzenlenen programla temsili olarak dağıtım gerçekleştirildi. Çarşamba, Tekkeköy, Ayvacık ve Salıpazarı’ndaki ihtiyaç sahibi öğrencilere tablet bilgisayarları evlerinde ulaştırıldı.

Öğretmenevi'nde düzenlenen programda ÇADEF Genel Başkanı Hayati Sözen konu hakkında bilgi verdi. Yaptığı konuşmada, “Eğitimin önemini bilen kişiler olarak bu yılki sosyal sorumluluk projemizi tablet bilgisayar kampanyasına yönelttik. Çocukların eğitimden uzak kalmaması için bir nebze de olsa katkımız olsun istedik. Samsun Çarşambalılar Derneğimizin organizasyonu ile federasyonumuza bağlı derneklerimizin Avusturya Samsunlular Derneği’nin de katkıları ile İstanbul’dan getirdiğimiz 110 adet tablet bilgisayarları İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze teslim ettik” dedi.

Çarşamba Yardımlaşma ve Haberleşme Derneği Başkanı Sadettin Sarıoğlu, “Federasyonumuzla gerekli istişareleri yaparak bu işi hayata geçirdik. Bizim de katkılarımız oldu. Bu daha da deva edecektir. Hakikaten çok şanslıyız. Belediye Başkanımız hakikaten samimi, çalışkan herkese gönül veren bir kardeşimiz. Telefon açıldığında kendisine ulaşabiliyoruz. Sağ olsunlar bizim merak ettiğimiz her konuda yardımcı oluyorlar. Federasyonumuzun da burada eli ayağı olduk. Buraya iyilik köprüsü kuruldu. Vakıf olma amacımız var. İnşallah bir daha görüştüğümüzde o şekilde karşılaşacağız” diye konuştu.

Konuşma yapan AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, "Bu türlü bir hizmeti yapan dünyada başka bir milletin mensupları var mıdır diye merak ediyorum. Çünkü bu çok anlamlı bir şey. Burada kucaklaşacağız. Beraber olacağız, çocuklarımızı sevindireceğiz. İnsan doğduğu gün bir insan olarak doğuyor. Ama ölünceye kadar, yani hayatı bitinceye kadar insanlaşma sürecini yaşıyor. İnsan paylaştığı sürece insanlaşıyor. İnsanlık yaptığı sürece, iyilik yaptığı sürece insanlaşıyor. Burada bu güzel davranışla bir insanlaşma örneği sunuluyor.”

Program sonunda çocuklara temsili olarak tablet dağıtımı gerçekleştirildi. Ardından programa emeği geçenlere plaket takdim edildi. Programa İstanbul’dan gelen Çarşamba Dernekler Federasyonu çatısı altındaki dernek başkanları ile muhtarlar, belediye başkanları, öğrenci ve öğretmenler de katıldı. 

Gercekbizde.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER