Çarşamba’da yüzler gülüyor

Çarşamba’nın Yeşilırmak Mahallesi’nde düzenlenen törenle, gelişmiş doğalgaz altyapısıyla birlikte yenilenen yolların açılışı gerçekleştirildi

Çarşamba’da yüzler gülüyor

Karadeniz Bölgesi'nde doğalgaz çalışmalarına başlayan ilk ilçe olan Çarşamba’da, 110 km’lik doğalgaz şebekesi imalatı tamamlandı. Yapılan 15 milyonluk yatırımla birlikte Çarşamba’da 16 bin daireye şebeke ulaştıracak çalışmalar yapıldı. Doğalgaz ile tanışan son mahalle olan Yeşilırmak Mahallesi’nde altyapı çalışmalarının ardından tüm ara sokakların yolları yenilendi. Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, AKSA Doğalgaz Bölge Müdürü Doğan Gürler, firma yetkilileri ve mahalle sakinlerinin katıldığı törenle Yeşilırmak Mahallesi’nde doğalgaz ve yenilenen mahalle yollarının açılışı gerçekleştirildi.  2004 yılından itibaren yaptıkları çalışmalar ile büyük işler başardıklarını açıklayan Belediye Başkanı Dündar, “Altyapısı olmayan, su kanalizasyon ihtiyaçlarına hiç girilmemiş, okulu yetersiz, düzgün yolu dahi olmayan bir mahalleden, tüm bu ihtiyaçları karışlanmış daha yaşanılabilir refah seviyesi yüksek bir mahalle oluşturduk” dedi.

ÇOK BÜYÜK ÇALIŞMA ORTAYA KOYULDU

Doğalgaz çalışmalarına da değinen Başkan Dündar, “Yeşilırmak Mahallemizde daha önceden planladığımız ve belli bir noktaya getirdiğimiz doğalgaz konusunda çok önemli bir çalışma ortaya çıkmış oldu. Çarşamba’mıza doğalgazı dağıtan AKSA firması yetkilileri aramızdalar. İlçemizdeki doğalgaz çalışmalarıyla ilgili kendileriyle sürekli toplantılar yapıyoruz ve görüşüyoruz. Karadeniz bölgesinde ilçe bazında en geniş çalışmayı Çarşamba olarak biz ortaya koyduk. Abone ve şebeke sayısıyla inşallah bu çalışmalarımızı arttırarak devam ettireceğiz. Geçtiğimiz yıl bu zamanlarda karayolunu geçerek doğalgaz iletimini bu bölgeye sağlamıştık. Doğalgaz altyapısı çalışmalarının ardından başladığımız yol çalışmalarını önemli ölçüde tamamladık. Ekiplerimiz yazın burada çok büyük bir çalışma ortaya koydular” diye konuştu.

Gazete Gerçek

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2018, 16:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER