Canlı Bomba Sevgilisinin İntikamını Almak İstemiş!

Konya'da eylem hazırlığındayken yakalanan PKK üyesi 'Rojda' kod adlı 25 yaşındaki Necla Yıldız'ın, öldürülen sevgilisinin intikamını almak için canlı bomba olduğu ortaya çıktı

Canlı Bomba Sevgilisinin İntikamını Almak İstemiş!
Polise yönelik eylem hazırlığındayken Konya'da yakalanıp tutuklanan PKK'nın gençlik yapılanma üyesi ' Rojda' kod adlı 25 yaşındaki Necla Yıldız'ın, geçen yıl Diyarbakır'ın Lice İlçesi'nde çatışmada öldürülen 'Roni Serhat' kod adlı YDG-H'li sevgilisi Mehmet Sefa Gündüz'ün intikamını almak için eylem yapmak istediği iddia edildi.
Polisin canlı bomba listesinde bulunan ve Konya'da yakalanan Adıyaman nüfusuna kayıtlı Necla Yıldız ile ilgili ayrıntılar ortaya çıkmaya devam ediyor. Necla Yıldız, geçen 5 Mayıs günü polise Karatay İlçesi Tatlıcak Mahallesi'nde oturan Şırnak nüfusuna kayıtlı Şeref B.'nin evine şüpheli bir kadın geldiği ihbarı üzerine başlatılan operasyonda yakalandı. İhbarı alan polis Şeref B.'nin evine gelen kadının aranan canlı bombalı terörist listesinde yer alan Necla Yıldız olduğunu belirledi. Şefer B.'nin evine operasyon düzenledi. Necla Yıldız'ın burada bulunmaması üzerine Şeref B.'nin kardeşlerinin evine de baskın yapıldı. Ancak burada bulunmayan Yıldız, merkez Selçuk İlçesi'nde eğlenmeye gittiği bir kafede yakalandı. Necla Yıldız ile birlikte irtibatlı olduğu Şeref B. kardeşleri Heybet ve Kudret B., Emrah A. ve Ömer N. gözaltına alındı. Necla Yıldız ve diğer 4 şüpheli suçlamaları kabul etmedi. Ancak şüphelilerden Kudret B., Necla Yıldız ve diğer şüphelilerin eylem hazırlığında olduğunu itiraf etti. Kudret B. ifadesinde, Necla Yıldız'ın, kendisinden patlayıcı yapımı için 'Amonyum nitrat' istediği söyledi. 6 kişi çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

SEVGİLİSİNİ TANIDIKTAN SONRA TERÖR ÖRGÜTÜNE KATILMIŞ

Adıyaman nüfusuna kayıtlı olan Necla Yıldız'ın, 2 yıl önce  Selçuk Üniversitesi'nde öğrenim gördüğü sırada tanıştığı 'Roni Serhat' kod adlı YDG-H'li Mehmet Sefa Gündüz birlikte olmaya başladıktan sonra örgüte katıldığı ortaya çıktı. İki sevgilinin geçen yıl  Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki çatışmalara katılmak için  Diyarbakır'a gittiği ve orada güvenlik güçlerine yönelik saldırılara katıldığı ileri sürüldü. Batmanlı Mehmet Şefa Gündüz, geçen yılın 27 Ağustos'ta  Diyarbakır'ın  Lice, Hani ve  Kocaköy ilçeleri arasında kalan bölge de güvenlik güçleriyle girdiği çatışmada öldürüldü.

SEVGİLİSİ ÖLÜNCE CANLI BOMBA EĞİTİMİ ALMIŞ

Necla Yıldız'ın, sevgilisinin çatışmada ölmesinin ardından bir süre Sur'da çatışmalara katıldığı ve daha sonra da  Suriye'nin  Kobani bölgesine giderek burada canlı bomba eğitimi aldığı belirtildi.

'İNTİKAM AL' DEDİLER KONYA'YA GÖNDERDİLER

Necla Yıldız'ın, yaklaşık 6 ay burada eğitim aldığı ve bu sırada örgüt üyeleri tarafından 'Sevgilini öldürenlerin intikamını al' diyerek bombalı eylem için hazırlandığı iddia edildi. Ardından da  Kobani'deki kampta tanıştığı ve yine polisin aranan canlı bombalı terörist listesinde yer alan 'Jinda' kod adlı Zeynep B.'nin  Konya'da yaşayan kardeşleri Şeref B., Heybet B. ve Kudret B.'nin yanına 4 Mayıs günü gönderildiği ileri sürüldü.
Konya'yı daha önceden bilen Necla Yıldız'ın, gerekli keşifleri yaptıktan sonra polise yönelik eylem yapacağı belirtildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER