Canik’te 15 yıllık özlem bitiyor 

Samsun’un Canik ilçesinde yıllardır gündemde olan hükümet binasının ihale  başvurusu 23 Aralık’ta sona erecek. İhale sonrasında hemen inşaata başlanacak. 

Canik’te 15 yıllık özlem bitiyor 

Samsun’un gelişim yönünden en hızlı ilerleyen ilçelerinden biri olan Canik’te, hükümet binası yapımı için ihale süreci devam ediyor.

İlçede kısıtlı bir alanda hizmet veren hükümet binasının yerine modern hizmet binasının yapımı için başlatılan çalışmalar sonuç verdi.  Çevre ve Şehircilik Bakanlığının onayı ile Toplu Konut İdaresine (TOKİ) ait olan eski cezaevi alanı İçişleri Bakanlığına Canik Hükümet Konağı yapımı için Ocak ayında tahsis onayı verilmişti. Hazine ve Maliye Bakanlığı’na arsa tahsisi sonrasında inşaat çalışmalarını yürütecek olan TOKİ, ihale sürecine geldi.

Yaklaşık 7 bin 500 metrekarelik alanda yapılacak olan Canik Hükümet Konağı İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi için ihale başvurucu tarihi son olarak 23 Aralık olarak belirlendi. Açık ihale usulü yapılacak olan ihale sonrasında yüklenici firma ile sözleşme imzalandığı andan itibaren inşaat çalışmalarına başlanacak ve 500 iş günü sonunda iş teslim edilecek.
15 yıldır hükümet binası özlemi çeken ilçe sakinlerinin talebi yerel yöneticiler ve siyasilerin girişimleri sonucu giderilmiş olacak.
ÖZEL HABER

Gercekbizde.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER