Canik'te maaşlar 2 aydır ödenmiyor

Samsun'un Canik Belediyesi'nde 31 Mart yerel seçimleri yaklaşırken, belediye personeli 2 aydır maaş alamama sıkıntısı yaşıyor. Hak-İş Konfederasyonu Samsun Temsilcisi Ziya Uzun, "Belediye işçileri maaşlarını alamadıkları için perişan durumdalar" dedi

Canik'te maaşlar  2 aydır ödenmiyor

AK Parti'nin 31 Mart yerel seçimlerinde yeniden belediye başkan adayı göstermediği Osman Genç'in başında bulunduğu Canik Belediyesi, yerel seçimler öncesinde iki aydır personeline maaş ödemesi yapmadığı öğrenildi. Hak-İş Samsun Temsilcisi Ziya Uzun, yalnızca belediye işçilerinin değil, belediyenin iktisadi teşekkülünde görev yapan işçilerle, belediyedeki memurların dahi maşlarını almadıklarını belirterek, "Canik Belediyesi personeli 2 aya yakın bir süredir maşlarını alamadıkları için perişan haldeler" dedi.

MUTFAKLARINDA TENCERE KAYNAMIYOR

Hak-İş Samsun Temsilcisi Ziya Uzun, Canik Belediyesi'ndeki ekonomik sıkıntının son 6 aydır kendini hissettirdiğini, belediyedeki işçilere maşlarının parça parça verildiğini ifade eti. Son iki aydır ise kadrolu işçiler ve belediyenin iktisadi teşekkülünde çalışan temizlik ve fen işlerine bağlı personelin yanı sıra, memurların da maaş alamadıklarını belirten Uzun, "Şu anda kimi motosikletini, kimi ise evdeki eşyasını satıyor, kimisi de hanımının bileziğini bozduruyor. Kredi çekerek günü kurtarmaya çalışanlar, evlerinde elektriği, doğalgazı kesilenler var. Çocukları üşüyor, mutfakta tencereleri kaynamıyor. Canik Belediyesi çalışanları çok perişan durumdalar" dedi.

BELEDİYEYİ UYARDIK, ‘PARAMIZ YOK’ DEDİLER

Belediyedeki temizlik ve fen işlerinde çalışanların bir kısmına geçen ay 800 TL'den fazla para ödenmediğini söyleyen Uzun, "Bu parayı da bir kısmı alabildi. Sendika olarak belediyeyi uyardık am paralarının olmadığını söylediler. Bu belediyenin işçilerini düşünmek gibi bir dertlerinin olduğunu da düşünmüyorum. Çevreden duyduğumuza göre belediyenin çok sayıda icra dosyası olduğu, bir hayli borçlu durumda olduğu söyleniyor. Belediye personeli arkadaşlarımız ekonomik olarak perişan olmuş durumdalar" diye konuştu.

Gazete Gerçek

Erkan Kaya

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER