Canik Belediyesi'ne icra üstüne icra

Samsun'un Canik Belediyesi, belediyeye ait araçlara alınan akaryakıt bedellerini ödemeyince, Başocak Kolektif Şirketi tarafından icraya verildi. İcra takibi başlatılan toplam akaryakıt gideri, kesinleşmiş faizleriyle birlikte 729 bin TL.

Canik Belediyesi'ne  icra üstüne icra

Samsun'un Canik Belediyesi, belediyeye ait araçlara alınan akaryakıt giderlerini bile ödeyemez duruma geldi. Temmuz ayından bu yana alınan akaryakıtın faturaları ödenmeyince, Hüseyin Başgöl'ün sahibi bulunduğu Başocak Kolektif Şirketi, Canik Belediyesi'ni icraya verdi.

729 BİN TL’LİK İCRA TAKİBİ

Hüseyin Başgöl'e ait Başocak Kolektif Şirketi’nin Avukatı Ahmet Çavuş, belediyeye ait araçlar verilen akaryakıt giderlerinin ödenmemesi üzerine müvekkili adına icra takibi başlattıkların belirterek, buna rağmen halen icra takibi yapılan faturaların ödenmediğini belirtti. 9. İcra Müdürlüğü'nde kesinleşen icra takiplerinde yasal faizleriyle birlikte 445 bin TL ve 284 bin TL olmak üzere iki ayrı faturanın takibinin kesinleştiğini belirten Çavuş, "Bu faturalar kesinleştiği için icra takibi başlatıldı. Geride henüz kesinleşmemiş faturalar için de yasal işlemlerimizi sürdürüyoruz. Şu anda toplamda 729 bin TL'yi bulan akaryakıt gideri için icra takibi başlattık. İcradaki bu faturalar da halen ödenmedi" dedi.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER