Çalıntı Kimlikle Sandıkta Hile İhtimali

50 milyon vatandaşın kimlik bilgilerinin çalınarak ifşa edilmesine muhalefet tepkili. Listelerin gizlenmesiyle sahte seçmen gibi hilelerin yapılabileceği öne sürüldü.

Çalıntı Kimlikle Sandıkta Hile İhtimali

Vatandaşların kimlik bilgilerinin çalınarak deşifre olmasına muhalefet tepkili.

SORUMLU HÜKÜMET

CHP Grup Başkanvekili  Erkan Akçay, 50 milyon vatandaşın kimlik bilgilerinin çalınması konusunda sorumluluğun hükümete ait olduğunu belirtti. Görevini yerine getirmeyenlerin hesap vermesi gerektiğini kaydetti.  Hükümet yetkilililerin açıklamalarını eleştiren  Akçay, "Bu denli büyük bir meselede gayriciddi tutum ve açıklamalarını kınıyorum." dedi.

3 BİN KURUMA GİDİYOR

HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı  Filiz Koçali, Mernis sisteminden yararlanan kurum sayısının 3 bine yaklaştığını belirtti. Koçali, seçmen listelerinin partilere verilmemesinin seçim güvenliği konusunda endişelere neden olacağına işaret ederek, "Seçmen kaydırma, sahte seçmen gibi hileler ortaya çıkabilir. Partiler bu konularda denetim yapamaz." diye konuştu.

'HİÇBİR ORTAMDA GÜVENLİK KALMADI'

CHP  Ordu Milletvekili Seyit Torun, verilerin deşifre edildiği bir ülkede hiçbir ortamda güvenliğin kalmadığına işaret etti.  Torun, hükümetin gereğini yapmak yerine her zamanki gibi diğer siyasi partileri suçlamasının kabul edilemez olduğunu vurguladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER