ByLock'ta 20 Bin kişilik yeni liste hazır

MİT, FETÖ'cülerin haberleşme ve iletişim programı olan ByLock programını kullanan 53 bin kişilik listenin ardından 20 bin kişilik yeni bir liste oluşturdu

ByLock'ta 20 Bin kişilik yeni liste hazır

Akıllı telefonlara indirilen özel bir programla işletilmeye başlanan Bylock sistemini ortaya çıkartan Milli İstihbarat Teşkilatı, 20 bin kişilik yeni bir liste oluşturdu

20 BİN KİŞİLİK İKİNCİ DALGA

Referans kullanıcıların verdiği şifrelerin yüklenmesiyle iletişimi sağlayan sistemle ilgili daha önce devlet görevlilerinden oluşan 53 bin kişilik listenin ardından 20 bin kişilik ikinci liste hazırlandı. 

Alınan bilgiye göre MİT'in hazırladığı bu listede devlet görevlilerinden herkes mevcut. Yani daha üst düzeyde bazı devlet görevlileri de var.

Yeni listede ayrıca daha önce emekli olan hükümetin yürürlüğe koyduğu kanun hükmündeki kararnamelerle ihraç edilen devlet memurları bu listeye dahil olacak.Bu listelerin işleme girmesiyle birlikte daha öncekine benzer bir süreç işleyecek.


Bylock kullanıcılarına yönelik soruşturmalarda, FETÖ lideri Gülen’den bölge imamlarına, bölge imamları aracılığıyla il ve ilçe imamlarına gelen tüm emir ve talimatların Bylock üzerinden ulaştırıldığı, böylelikle örgüt içindeki gizliliğin en üst seviyede oluşturulduğu belirlendi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER