Büyükşehir’de 'yağmur' teyakkuzu

Samsun'da dün sabah saatlerinde etkisini arttıran sağanak yağış hem trafiği hem hayatı felç ederken, Samsun Büyükşehir Belediyesi olası bir sel ve afete karşı önlemlerini arttırdı. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, "Tüm ekiplerimiz olumsuz bir duruma karşı teyakkuz halindeler" dedi

Büyükşehir’de 'yağmur' teyakkuzu

Samsun'da dün sabahtan itibaren etkili olan sağanak yağış hayatı ve trafiği felç ederken, geçmişte sel felaketlerinin yaşandığı kentte, Büyükşehir Belediyesi ekipleri önlemlerini arttırdı. 

EKİPLER HAZIR DURUMDA

Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, meteoroloji yetkililerinin, hava tahminleriyle ilgili verdikleri bilgiyi yakından takip ettiklerini, önlemlere rağmen her zaman tetikte beklediklerini, ekipleri de hazır tuttuklarını söyledi. Şiddetli yağışların oluşturabileceği su baskını, taşkın, heyelan, trafikte meydana gelebilecek aksaklıklar ve ağaç devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı hazırlıklı olduklarını belirten Bayram,  itfaiyeye ait araçlar ve iş makinelerinin hazır durumda bekletildiğini belirtti.

‘CİDDİ BİR OLUMSUZLUK YOK’

Dün sabahtan itibaren etkili olan sağanak yağış sonrasında birkaç yerde yaşann olumsuzluklar dışında sel ya da afet niteliğinde büyük bir soruna karşılaşılmadığını ifade eden İlhan Bayram, "Şu an için herhangi olumsuz bir durum yok. Yağmur suyu hatları ve drenaj kanallarının genel temizliği yapıldı, sorunlu bölgeler onarıldı. Belediyeye bağlı tüm birimleri ve görevli personeli, aşırı yağışlara karşı ve muhtemel olumsuzluklara karşı hazır vaziyette bekletiyoruz. Samsun'da herhangi bir sorun olacağını sanmıyoruz, ancak ihtimal değerlendirmesi yaparak görevli birimlerimizi hazır durumda bekletiyoruz'' dedi.

‘ÖNEMLİ OLAN CAN EMNİYETİ’

Meteorolojinin uyarılarını dikkate alarak çalışmalarına devam ettiklerini belirten İlhan Bayram, "Yaz yağmurlarının özelliği kısa sürede çok şiddetli şeklinde olması. Bu gibi yağışlarda önce can emniyetini temin etmeye çalışırız. Ardından da önemli olan kısa sürede normale dönmek. Şu anda ciddi bir olumsuzluk yok ancak her ihtimale karşı ekiplerimiz görevinin başında" diye konuştu.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER