BÜYÜKŞEHİR 4 KOLDAN!

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'in ‘ilçelerde yol sorunu kalmayacak’ sözünün ardından harekete geçen ekipler, il genelinde yol genişletme, sıcak asfalt ve sathi kaplama çalışmaları başlattı. 19 Mayıs İlçesi'nde incelemelerde bulunan Başkan Demir, "4 koldan hizmet yarışına girdik" dedi

BÜYÜKŞEHİR 4 KOLDAN!

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in ilçelerde başlattığı 'Muhtarlarla İstişare ve Değerlendirme Toplantıları'nın sonrası, mahallelerdeki talepler doğrultusunda 'yol yapım' çalışmalarına start verildi. 5 yıllık görev süresi boyunca yol, içme suyu, kanalizasyon gibi eksiklerin tamamlamayı hedeflediklerini altını çizen Başkan Demir, “Bu kapsamda ekiplerimiz çalışmalarına başladı” dedi.

19 MAYIS’A İKİ KİLOMETRELİK YOL

19 Mayıs ilçesi Yörükler Mahallesi'nde yapımı tamamlanan iki kilometrelik asfalt çalışmasını Belediye Başkanı Osman Topaloğlu ile birlikte yerinde inceleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "İl genelinde birçok mahallemizde sıcak asfalt ve sathi kaplama çalışması yapılacak. Bütün ilçelerde ayrıca Bitümlü Sıcak Karışım(BSK) ve sathi kaplama çalışmaları hazırlık aşamasında. Özellikle dar olan yollarda vatandaşların daha güvenli ve konforlu seyahat etmeleri için yol genişletme çalışmaları da yapılıyor. Bugün burada 19 Mayıs ilçemizdeki iki kilometrelik asfalt yapılan yolda incelemelerde bulunduk. Bisiklet yolu ve aydınlatma çalışmalarını da kısa sürede tamlayarak hizmete sunacağız. 19 Mayıslı hemşehrilerime şimdiden hayırlı olsun" dedi.

MAHALLELERDE SORUN KALMAYACAK

Yaptıkları her çalışmada 'örnek belediyeciliği' hedeflediklerini de söyleyen Başkan Mustafa Demir, "Vatandaşlarımız hizmetin en iyisini hak ediyor. Samsun’u bugün bulunduğu noktdan çok daha iyi yerlere taşıyabilmek en büyük hedefimizdir. Samsunlulara da güzel hizmetleri sunmak amacıyla kolları sıvadık. Bakımı yapılmamış, yenilenmemiş yol kalmaması için 4 koldan harekete geçtik. İlçelerde muhtarlarımıza verdiğimiz sözler doğrultusunda başlattığımız yol çalışmalarında büyük mesafe kat edeceğiz. 5 yılın sonunda mahallelerimizdeki bütün problemleri çözeceğiz” diye konuştu.

İLÇELERDE BELEDİYELERLE İŞ BİRLİĞİ

Başlattıkları hizmet seferberliğinde ilçe belediyelerle ortak hareket ettiklerini hatırlatan Başkan Demir, "Her ilçede oluşturulacak mobil ekipler, hizmetleri yakın takibe alacak. Hem Büyükşehir hem de ilçe belediyelerinin tüm imkanları seferber edilecek. Mobil ekiplerimizdeki görevliler yapılan işi sonuna kadar takip etmekle yükümlü olacaklar. Ortak akılla hareket ederek, planlayarak ve harekete geçerek işlerimizi yapacağız. Böyle bir planlamanın, böyle bir bakış açısı ve uygulamanın ilçelerimizdeki topyekûn kalkınmaya büyük ivme kazandıracağından kimsenin şüphesi olmasın" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER