‘BÜYÜK’ START VERİLDİ

AK Parti tarafından kasım ayında açıklanan Cumhur İttifakı Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Demir’in rakipleri belli oluyor. Dün saat 19.19’da bağımsız aday olduğunu canlı yayında açıklayan Samsun Milletvekili Erhan Usta’nın yanı sıra bugün Millet İttifakı’nın adayı İYİ Parti Genel Merkezi tarafından açıklanacak

‘BÜYÜK’ START VERİLDİ

DEMİR, AYLAR ÖNCESİNDEN AÇIKLANDI

Samsun’da 31 Mart yerel seçimleri öncesi siyaset arenası iyice ısındı. Aylar öncesinden adayını Mustafa Demir olarak açıklayan AK Parti cephesi, Cumhur İttifakı ile ortak hareket ederek, seçim çalışmalarına hız verdi. Adaylarının erken açıklanması nedeniyle diğer partilere göre önde bir seçim süreci geçiren Cumhur İttifakı, seçimin mutlak favorisi olarak kamuoyunda dillendiriliyor.

USTA, BAĞIMSIZ ADAY OLARAK GİRİYOR

Adı daha önce İYİ Parti ile anılan MHP’den ihraç edilen Samsun Milletvekili Erhan Usta ise, sosyal medya hesaplarından dün saat 19.19’da bağımsız aday olduğunu açıkladı. Usta, “Toplumun bütün kesimlerini, bütün siyasi partileri kucaklayacağım. Bu bir gönüllüler hareketi olacaktır. Yılmayacağız, vazgeçmeyeceğiz, hak için adalet için mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.

İYİ PARTİ ADAYINI BUGÜN AÇIKLIYOR

Öte yandan CHP ile ortak hareket eden İYİ Parti, bugün Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayını açıklıyor. Son bir görüşme için İYİ Parti Genel Merkezi’ne çağrılan aday adayları Hayati Tekin, Alper Aydemir, Mehmet Çakar, Ferhat Günaydın, Cemalettin Şimşek ve Hacı Eyüb Güler arasından biri Millet İttifakı’nı adayı olarak kamuoyuna açıklanacak. 

Gazete Gerçek

Erkan Kaya

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER