Bütün FETÖ okullarını devrettiler

Gabon’da faaliyet gösteren Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) ait tüm okullar Türkiye Maarif Vakfı’na (TMV) devrediliyor.

Bütün FETÖ okullarını devrettiler

TMV Başkan Vekili Büyükelçi Dr. HASAN Yavuz, AA muhabirine yaptığı  açıklamada, ülkedeki FETÖ varlıklarının devrine ilişkin hükümet yetkilileriyle  mutabakat zaptının imzalandığını belirti.

Yavuz,  FETÖ okullarının devralınması ile milletimizin alın teri olan  bu kurumların gerçek işlevine döndüğünü dile getirerek, "Türkiye Gabon dostluğu  eğitim alanında yeni bir gelecek inşa edecek." açıklamasında bulundu.

Devir için mutabakat zabtı, Türkiye Maarif Vakfı Yönetim Kurulu Başkan  Vekili Dr. Yavuz ile Gabon Milli eğitim Bakan Yardımcısı Mme Lucie Akalane  arasında imzalandı.

ERDOĞAN'DAN MEKTUP!

Dr. Yavuz, TMV heyeti olarak Gabon Devlet Başkanı Ali Bongo  Ondimba'ya, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın özel mektubunu da sunduklarını  belirtti.

İmza töreninde Türkiye Maarif Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Mustafa  Göksu, Türkiye Cumhuriyeti  Libreville Büyükelçisi Nurdan Bayraktar Gölder hazır  bulundu.

Gabon'da FETÖ’ye ait ilkokul, orta okul ve lise seviyelerinde üç okul  ve 200 öğrenci bulunuyor.

Bu anlaşmayla TMV, 8 Afrika ülkesi ile FETÖ okullarının devrine  ilişkin mutabakat sağlamış oldu. Daha önce Gine'de 5, Çad'da 3, Somali'de 2,  Sudan'da 2, Senegal'de 6, Moritanya'da 5 ve Nijer'de 5 okulun devri için anlaşma  imzalanmıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER