Bütün Birimler Alarmda!..

İstihbarat, 5 IŞİD bombacısı için uyarı yayınladı. 5 teröristin isim ve fotoğrafları tüm birimlere gönderildi. Aranan teröristlerden biri "Şehitlik sırası bizde" diye mesaj atmış

Bütün Birimler Alarmda!..

Uluslararası istihbarat birimlerinden alınan bilgiler doğrultusunda 5 IŞİD'li canlı bombanın  Türkiye'de eylem hazırlığında oldukları uyarısı yapıldı. IŞİD mensubu 5 teröristin fotoğrafı, ismi ve en son görüldüğü yer tüm birimlere gönderildi.

FAS'A GİTTİĞİ ZANNEDİLİYORDU AMA TÜRKİYE'DE

Listede ismi olan ve ABD pasaportu taşıyan Abu Ayman At-Maghribi'nin (32-kod adı Darvan el-Haymar), eşi Khadiji Nejarı ve 2 çocuğuyla 17 Ocak 2014'te  Türkiye üzerinden  Fas'a gitmek amacıyla ABD'den ayrıldığı ancak ailenin  Fas'a gitmediği belirlendi. Eşi ve 2 çocuğuyla  Türkiye'de olduğu değerlendirilen terörist aranıyor.

SULTANAHMET BOMBACISININ ARKADAŞI DA TÜRKİYE'DE OLABİLİR

Sultanahmet'te canlı bomba saldırısı düzenleyen Nabil Fadıl'ın arkadaşı olduğu belirlenen 35 yaşındaki Rashed Alabdalah Algaagan'ın  Türkiye'ye gelebileceği ihtimali üzerine tüm yurtta alarma geçildi.

SURİYE ÜZERİNDEN TÜRKİYE'YE

İstihbarat birimleri, eylemin faillerinden olduğunu değerlendirdiği  Suriye pasaportlu Algaagan'ın  Suriye'den sahte kimlikle yeniden  Türkiye'ye giriş yapacağını tespit etti.

KÜÇÜK YAŞTA CANLI BOMBA

Temmuz 2015'te çatışma bölgesinde öldüğü ileri sürülen Muhammed  Ürkmez'in kardeşi Furkan  Ürkmez'in 6 Mart 2016'da  Gaziantep üzerinden  Suriye'ye geçiş yaptığı yönünde bilgiler alan istihbarat birimleri, yaşı küçük olan  Ürkmez'in örgüt tarafından canlı bomba olarak kullanılacağından şüpheleniyor.

KENDİLERİNİ "ŞEHİT" OLARAK GÖRÜYORLAR

WhatsApp üzerinden eşine, "Şehitlik sırası bizde" diye mesaj atan  Hasan Hüseyin Uğur'un da bombalı eylem yapabileceği olasılığıyla tüm yurtta alarma geçildiği öğrenildi.

TÜRKİYE VE AZERBAYCAN'DA EYLEM HAZIRLIĞI

Rusya Federasyonu pasaportu sahibi Azeri asıllı İsa Tupolov'un halen  Suriye'nin Rai kentinde bulunduğu, teröristin  Türkiye ve  Azerbaycan'da eylem yapmayı planladığı bilgisine ulaşıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER