Bursa Hızlı Treninde Güzergahlar Değişti

Bursa’nın Yenişehir ilçesinden geçmesi planlanan hızlı tren projesinin güzergahları değişti.

Bursa Hızlı Treninde Güzergahlar Değişti
Son günlerde hızlı trenle ilgili çıkan güzergah ve istasyonlar hakkında çıkan çeşitli haber ve söylentilere son noktayı AK Parti Bursa Milletvekili ve TBMM Milli Savunma Komisyonu BaşkanvekiliHüseyin Şahin koydu.

"ÇIKAN PÜRÜZLER NEDENİYLE..."

Şahin, “Çıkan pürüzler sebebiyle Yenişehir’den ötesi için proje aşamasına gelinememişti. TCDDnihayet bu engeli aştı ve proje ihalesi yaptı. 540 günlük süresine rağmen yıl sonuna kadar 240 günde bitirilmesi istenen proje hızlı tren bağlantısının Osmaneli’ne yapılmasını öngörüyor. Buna göre kesinleşen güzergah üzerindeki yerleşim noktalarının tek tek haritada işaretlendi” dedi. 

Projeye göre Eğerce’nin ardından Terziler ve Hayriye köylerinin yakınlarından devam edecek olan hızlı trenin Köprühisar, Çelebi, Afşar köylerinden Yenişehir’e geleceğini söyleyen Şahin, “Çizimi süren yeni projeye göre hızlı tren hattı Yenişehir’in kuzeyinden bir yarım ay çizerek geçecek. Yenişehir Havaalanı karşısından ve kara yoluna paralel devam ettikten sonra Çardak, Koyunhisar, Marmaracık, Seymen köylerini aşacak. Buradan da Barakfakih’e inecek” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER