Bu okulların hali nedir?

Samsun'da Milli Eğitim’e bağlı bazı okulların içler acısı hali görenleri şoke ediyor. Samsun'da eğitime dev bütçeler ayrılırken, bazı okul binalarında oluşan dev yarıklar ve okul içerisindeki tuvaletlerin berbat hali tepki çekiyor

Bu okulların hali nedir?

Samsun'da bazı okulların içler acısı hali görenlerin tepkisini çekiyor. Samsun'da 2017-2018 yaz tatili döneminde bazı okulların bakım ve onarımının yapılmaması nedeni ile yeni öğretim döneminde öğrenciler duvarlarında dev yarıkların oluştuğu ve tuvaletleri berbat durumda olan okul binalarında ders başı yaptı.

ANADOLU LİSESİ DÖKÜLÜYOR

Samsun'da 2013-2014 yılı eğitim döneminde inşaatı tamamlanarak hizmete giren 19 Mayıs ilçesinde bulunan Anadolu Lisesi adeta dökülüyor. Samsun'un 19 Mayıs ilçesinde yer alan Anadolu Lisesi binası yeni olmasına rağmen duvarlarında oluşan dev yarıklar görenleri hayrete düşürüyor.

TUVALETLER PİSLİK İÇİNDE

Samsun'un İlkadım ilçesinde bulunan Ticaret ve Sanayi Odası Ortaokulunda da öğrencilerin kullandığı tuvaletler deyim yerindeyse pes dedirtiyor. Yaz tatili sürecinde okulların onarım ve bakımlarının yapılmaması tepki çekerken, Samsun'da adeta dökülen okulların varlığı 'eğitime ayrılan paralar' nereye harcanıyor dedirtiyor.

SONUÇ ALAMADIK

Öte yandan Ticaret ve Sanayi Odası Ortaokulu Okul Aile Birliği Başkanı Sinan Karaosmanoğlu, okul tuvaletlerinin onarımının yapılması ile ilgili yaptıkları girişimlere rağmen sonuç alamadıklarını açıklayarak, "Gerek Ticaret ve Sanayi Odası gerek İl ve İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne defalarca resmi yazı yazarak okul tuvaletlerimizin onarımının yapılmasını talep ettik. Ancak bu girişimlerimizden hiç bir sonuç alamadık" dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
para mı var?
para mı var? - 2 yıl Önce

özel okullar teşvik aldı.

SIRADAKİ HABER