Bu, Duyulmuş Görülmüş Bir Şey Değildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ümraniye'de hastane açılışında konuştu.

Bu, Duyulmuş Görülmüş Bir Şey Değildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları:

Şehirimize dünya çapında sağlık tesisleri kazandırıyoruz. Sağlıktan daha büyük mutluluk olmadığına dair çok veciz ifadeler var. Hamd olsun çok ciddi adımlar attık. Büyük adımlar attık.

Bugün geriye dönüp baktığımızda vatandaşımızı en çok mutlu ettiğimiz hizmetlerin başında sağlık ve eğitimin olduğunu görüyoruz.

HAKARET ETMEKLE SİYASET PRİM YAPMIYOR

İnsanoğlu çabuk unutuyor. Bilhassa yaşı 30'un altında olanlar 2002 öncesi Türkiyesinin sağlık hizmetlerinin ne durumda olduğunu bilmezler.

Sağlığa erişim bir hayaldir. Anamuhalefetin başında olduğu zatın SSK'nın başında olduğu dönemi bir araştırın, öğrenin. Böyle bayanlara hakaret etmekle prim yapmıyor siyaset.

BİZ SENİ ÇOK İYİ TANIRIZ

Acil servislerde insanların nasıl can çekiştiğini çok iyi biliriz. Vatandaşın doktorun verdiği ilacı alamadığı dönemi çok iyi biliriz. Kimdi o zamanlar genel müdür, bu beyefendi. Biz seni çok iyi tanırız.

AİLE HEKİMLİĞİ DUYULMUŞ GÖRÜLMÜŞ ŞEY DEĞİLDİ

Hastalara senet imzalatırlar, ödenmezse, hastanede rehin tutulurdu. Bırakın daha ileri gideceğim; ölü bile parası ödenmezse morgta rehin tutulurdu. Bu ülke o dönemleri gördü. İşçinin, memurun ayrı hastaneleri vardı, adam akıllı hizmet yoktu. Cihazı bulsan doktoru, doktoru bulsan cihazı bulamazdın. Aile hekimliği duyulmuş, görülmüş şeyler değildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER