Bu defa caminin içerisine çelik para kasası konuldu

Samsun’un İlkadım ilçesindeki Kefeli Camisi'nin girişine yardım toplamak için çelik para kasası koyulmasının ardından şimdi de Çarşamba ilçesindeki bir caminin içerisine (Harim) para toplamak için çelik kasa konuldu. Kasa, para atılacak şekilde düzenlendi

Bu defa caminin içerisine  çelik para kasası konuldu

Samsun’un Çarşamba ilçesindeki Abdullahpaşa Camii’ye, cemaatten para toplamak için çelik para kasası konuldu. Caminin içerisine yerleştirilen çelik kasa, para atılacak şekilde düzenlendi. Camii cemaatinden bazıları, bağış toplama yönteminin bu şekilde olmaması gerektiğini belirterek, uygulamaya tepki gösterdi. Cemaatin, caminin tam ortasına konulan kasaya, zaman zaman da namaz saatini beklerken yaslanarak dinlendiği gözlemlendi.

MÜFTÜNÜN TALİMATIYLA KALDIRILDI

10 Ekim 2018 tarihinde yine Samsun’un İlkadım İlçesi Hürriyet Mahallesi Lise Caddesi üzerindeki Kefeli Camisi’nin girişine, camiye yardım toplamak amacıyla para kasası yerleştirildi. Cami yönetimince cemaatin camiye ilk giriş yaptığı basamağa yerleştirilen kasa üzerine; 'Bu kasa ahiret sermayenizdir. Kasaya attığınız her kuruş melekler tarafından yazılmaktadır’ yazılı kâğıt da asıldı. Kesilerek para atılması için özel bir bölme de yapılan kasayı gören bazı vatandaşlar şaşırırken, bazıları da kasanın abartılı olduğunu savundu. İl Müftüsü Veysel Çakı, talimat vererek kasayı kaldırtmıştı.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER