Brüksel Saldırısının Aranan Şüphelisi Yakalandı

Belçika devlet televizyonu RTBF, intihar saldırısı düzenleyen saldırganların Belçikalı El Bakraoui Kardeşler olduğunu duyurdu.

Brüksel Saldırısının Aranan Şüphelisi Yakalandı

Kayıplara karışan üçüncü şüphelinin adı ise Najim Laachraoui. Dün akşamdan bu yana aranan Laachraoui az önce yakalandı. Bu kişinin Paris katliamıyla da bağlantısı olduğu düşünülüyor.

Belçika devlet televizyonu RTBF'ninhaberine göre, dün 34 kişinin öldüğü, 250'den fazla kişinin yaralandığı saldırıların faili olarak gösterilen kardeşlerin adı Khalid ve Brahim...

RTBF, 27 yaşındaki Khalid'in geçen hafta polis tarafından bir saldırganın öldürüldüğü Brüksel'in Forest bölgesindeki bir evi sahte isimle kiraladığını duyurdu. 

Müfettişler o operasyonun ardından bir 'IŞİD bayrağı', saldırı silahı ve üç gün sonra tutuklanan ve Paris saldırılarının başlıca şüphelisi Salah Abdeslam'a ait parmak izleri buldu.

RTBF, her iki kardeşin de suç kayıtlarının bulunduğunu fakat polis tarafından şimdiye kadar terörizmle bağlantılarının kurulmadığını söyledi.

Belçika medyası Khalid'in 2010 yılında bir soygun esnasında polis vurduğunu ve bu nedenle dokuz yıl hapis yattığını yazıyor. 

La Libre gazetesi, Brahim'in ise otomobil kaçırma suçundan 2011 yılında hapis cezasına çarptırıldığını duyurdu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER