Brüksel Havalimanı Saldırganlarının İsimleri Belli Oldu

Brüksel'deki Zaventem Havalimanı'nda dün 2 patlama meydana geldi.

Brüksel Havalimanı Saldırganlarının İsimleri Belli Oldu

Pariszanlısı Abdeslam'ın yakalandığı Molenbeek'te ise AB kurumları yakınlarındaki metro istasyonu hedefteydi. Havalimanında 14, metroda 20 kişinin öldüğü açıklanırken saldırıları IŞİD üstlendi.

SALDIRGANLARIN KİMLİĞİ BELLİ OLDU

Belçika devlet televizyonu RTBF, dün  Brüksel Havalimanı'nda intihar saldırısı düzenleyen saldırganların El Bakkraoui Kardeşler olduğunu duyurdu. İngiliz  Reuters haber ajansının aktardığı haberde, saldırganların poliste kaydı olduğu bilgisi de yer aldı.


Belçika havalimanındaki kamera görüntülerinde görülen bu kişilerin saldırganlar olduğu tahmin ediliyor. Görüntüdeki kişilerden ikisinin birer elinde siyah eldiven olduğu göze çarpıyor. Eldivenlerin içinde bombaları patlatmak için kullanılan tetikleyicilerin olduğu düşünülüyor. Soldaki iki kişinin kendini havaya uçurduğu tahmin ediliyor.

Beyaz montlu kişi ise halen polis tarafından aranıyor.

Rus Pravda gazetesi, Rus istihbaratının IŞİD üyesi olan Belaruslu kardeşler İvan ve Aleksey Dovbaş ile Marat Yunusov'un geçtiğimiz Şubat ayında  Belçika'ya gittikleri bilgisini Belçikalı yetkililerle paylaştığını iddia etmişti.

Ancak bu isimler  Belçika medyasının aktardığı isimlerle farklılık gösterdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER