Böyle Anneler Günü Hediyesi Mi Olur

Şehit Piyade Uzman Çavuş Hasan Basri Tek’in cenazesi, memleketi Afyonkarahisar'da 10 bin kişinin katıldığı törenin ardından toprağa verildi

Böyle Anneler Günü Hediyesi Mi Olur

’NUR YÜZLÜM, MİS KOKULUM GİTME’

Helallik alınması için son bir kez Şevki Mahallesi, Kışla Caddesi’ndeki evine götürülen şehit Tek’in cenazesini taşıyan ambulansın sokağa girişiyle yakınları gözyaşlarına boğuldu. Yakınları, evinin önünde duran ambulansa binerek şehit Tek’le vedalaştı. Tabuta sarılan anne Zehra Tek güçlükle sakinleştirildi. Sık sık tabutu öpen şehidin kız kardeşi Elif Çakan, "Gitme n’olursun mis kokulum gitme, nur yüzlüm, mis kokulum ne olur gitme" diye ağıt yaktı.

YEĞENİ BAYILDI

Şehidin amcası Ramazan Tek ise "Yiğidim gitti, şart olsun kitap gibi yüzü vardı, gitti" diye feryat etti. Helallik alınması sırasında şehit Hasan Basri Tek’le vedalaşmak için ambulansa binen aynı isimi taşıyan yeğeni Basri Tek ise bayılarak bir askerin üstüne düştü. Basri Tek’e burada hazır bekleyen sağlık ekipleri ambulansta müdahale etti. Şehidin kardeşleri Muhammet Tek ve Emre Tek de gözyaşlarına boğuldu.

’BÖYLE ANNELER GÜNÜ HEDİYESİ Mİ OLUR’

Helallik alınması sonrasında Bolvadin Çarşı Camii’ne getirilen Hasan Basri Tek için, cuma namazını müteakip cenaze töreni düzenlendi. Bu sırada tabutun başına gelen anne Zehra Tek, "Ne güzel Anneler Günü hediyesi ettin sen bize. Bu muydu hediyen bize, bu muydu kuzum" diyerek tabuta kapandı. Tabuttan güçlükle uzaklaştırılan anneden sonra tabutun başına kardeşi Emre Tek geldi. Ağabeyinin şahadet haberi üzerine vatani görevini yaptığı Manisa Kırkaağaç’taki birliğinden izinli gelen Emre Tek de tabuta uzun süre sarıldı. Türk bayrağına sarılı tabutu öpen Emre Tek, "Gitme abim" diye feryat etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER