Boğaların yerine onlar sahada karşılaştı

Muğla’nın Menteşe beldesinde ilk defa düzenlenecek olan boğa güreşlerinde, boğa sahipleri ile boğalar aynı arenada karşı karşıya geldi

Boğaların yerine onlar sahada karşılaştı

Muğla’nın Menteşe beldesinde bu yıl ilk defa düzenlenen ve Kötekli Gençlik Kültür ve Dayanışma Derneği katkılarıyla  gerçekleştirilen Kötekli Boğa Güreşleri'nde değişik sahneler ortaya çıktı. Zaman zaman gerginliğin tavan yaptığı güreşlerde boğa sahipleri arasında çıkan tartışma sahada kavgaya neden oldu.


Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Kampus Alanı'nın da düzenlenen güreşlerden elde edilen maliyet ilk ve orta dereceli okullarda okuyup ihtiyaç sahibi öğrenciler için kullanılacak. Aydın ve Muğla yöresinden 190 boğanın dayasıya mücadele ettiği güreşleri, Muğla Valisi Amir Çiçek de izledi.


Yaklaşık 5 bin kişinin izlediği güreşler hakkında bilgi veren Kötekli Mahallesi Muhtarı Hasan Ali Baydur, "Bu yıl ilk defa boğa güreşi düzenledik. Güreş sezonunun sonuna gelmemize rağmen Muğla ve Aydın yöresinden 190 boğa güreşlere katıldı. İzleyici açısından da beklentimizin üzerinde bir izleyici güreşlerimizi izledi. Kötekli Gençlik Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından gerçekleştirilen güreşlerden elde edilecek gelirin tamamı mahallemizdeki İlk ve Orta Okullarımızda okuyan ve ihtiyaç sahibi çocuklarımız için harcanacak" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER