Bodrum'da Yangın!

Bodrum'daki makilik alanda başlayan yangın rüzgarın etkisiyle kısa sürede büyüdü

Bodrum'da Yangın!

RÜZGARIN ETKİSİYLE BÜYÜDÜ

Bodrum'un İslamhaneleri Mahallesi'nin yukarı kesimindeki makilik alanda dün saat 21.00 sıralarında henüz bilinmeyen nedenle yangın çıktı. Engebeli arazideki tali yol kenarından başladığı belirtilen yangın, rüzgarın da etkisi ile kısa sürede büyüdü.

İLK MÜDAHALE ÇEVREDEN

Yangına ilk müdahaleyi alevleri çevredekiler yaptı. Ancak, rüzgarın kuvvetli olması alevlerin ilerlemesinin önüne geçmeye çalışanların çabasını boşa çıkardı. İhbar üzerine gelen itfaiye ile  Bodrum Orman İşletme Şefliği arazözlerinin müdahalesiyle alevlerin yerleşim yerine ilerlemesinin önüne geçildi.

İLERLEYİŞİ DURDURULDU

Rüzgar ile birlikte bu defa tepeye doğru ilerleyen alevler ekipleri zor durumda bıraktı. Tepeyi aşan alevler, itfaiye ekiplerinin aldığı önlem ve yoğun çabası ile alevlerin ilerleyişi durduruldu.

112 ACİL HAZIRDA BEKLEDİ

Ekiplerin metrelerce hortum serdiği yangın kontrol altına alınarak söndürüldü. Yangın sırasında 112 acil ambulansındaki sağlık görevlileri tedbir amaçlı bölgede bekledi.

GÖRGÜ TANIKLARI ANLATTI

Çevre sakinlerinden Doğukan Duraklı, "Yangın birden büyüdü yukarıya doğru gitti. Korktuk" dedi. Fikret Aras da "Evde oturuyordum. Yangın olduğunu söylediler. Mahalle sakinleri olarak müdahale etmeye gittik. İtfaiyeye haber verildi. Müdahalemizde rüzgarın etkisi ile yetersiz kaldık. Yerleşim yerine yakındı" dedi.

10 HEKTARLIK ALANA KÜLE DÖNDÜ

Yaklaşık 3 saatte kontrol altına alınanabilen yangında yaklaşık 10 hektarlık alan küle döndü. Soğutma çalışmasına başlanılan alanda, rüzgarında etkisi ile zaman zaman alevlenmelerin olduğu, ekiplerin bölgedeki çalışmasının sürdüğü öğrenildi. Bir itfaiye eri, ayağını burktuğu için yaralanırken, yangınla ilgili soruşturma başlatıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER