Bizi kurtarın!

Terör örgütü PKK’nın işgali altındaki Münbiç’te halk, kaleme aldıkları mektupla Türkiye’ye çağrıda bulundu.

Bizi kurtarın!

Münbiç halkı ve kanaat önderleri Türkiye’ye bir çağrıda bulunarak “Bizi PKK’dan kurtarın” dedi.


Bölgeyi PKK teröründen temizleme vaktinin geldiğine işaret eden Münbiçliler, “Bizi teröristlerden kurtarın” diye seslendi. İşte o mektuptan satır başları...

PKK İNFAZ YAPIYOR

“PKK infazlar yapıyor, zorla haraç topluyor, Türk askeriyle savaştırmak için çocuklarımızı kaçırıyor; Münbiç şu an adeta patlamaya hazır bir bomba gibi. Erdoğan’a sesleniyoruz; bizi PKK’dan kurtarın. Bölge halkı olarak PKK illetinden kurtulmak ve işgali sonlandırmak istiyoruz. PKK’nın Haseke bağlantı yollarını kesmeye hazırız. Örgüt Münbiç’e Ayn el-Arab ve Kamışlı’dan militan takviyesi yapıyor. Geçtiğimiz iki yıllık dönemde ABD’nin oyununa alet olup SDG adlı paravan örgüte katılan Arap gençlerden yüzlercesi silah bırakıp örgütten ayrıldı. Son bir haftada 200’den fazla genç, PKK’yı bırakıp kaçtı. PKK’dan ayrılan gençlere teröristler saldırıyor, son iki gündür 4 Arap genci öldü 7’si de yaralandı. Bölge aşiretleri olarak sürekli temas halindeyiz.”

BİZİ KURTARIN

“Türk askeri bize sadece 20 kilometre uzaklıkta. Türk askeri ve ÖSO birlikleri için Münbiç’in sanılandan çok daha kolay bir bölge olduğunun bilinmesini istiyoruz. PKK birkaç saat içerisinde sadece Münbiç’i değil Fırat’ın batısını tamamen terk edecektir. Münbiç’i Fırat Kalkanı bölgesine dahil etme kararlığından vazgeçmeyeceğiz,. Lütfen Türk kardeşlerimiz sesimizi duysun ve bizi bu zulümden kurtarsın. Türk askeri ile savaştırmak için gençlerimizin beynini yıkamaya çalışıyorlar. Gençlerimizi Afrin’e ölüme gönderiyorlar. Münbiç’te yaşayan Kürt, Arap ve Türkmenlerin, din ve insanlık düşmanı PKK’dan kurtarılması için yardımınıza ihtiyacımız var.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER