Bismil'de Şehit Uzman Çavuşa Cemevinde Tören

Nusaybin'de dün patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan İbrahim Akdemir'in cenazesi cemevinde düzenlenen törenle toprağa verildi.

Bismil'de Şehit Uzman Çavuşa Cemevinde Tören
Şehit uzman İbrahim Akdemir'in cenazesi Mardin'de düzenlenen askeri törenin ardından helikopterle Diyarbakır'ın Bismil ilçesine gönderildi. Şehidin Türk bayrağına sarılı tabutu Bismil'de helikopterden indirildikten sonra karayolu ile Türkmenhacı Mahallesi'nde bulunan baba evine getirildi.

Türkmenhacı Mahallesi cemevinde düzenlenen törene Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Musa Çitil, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Hasan Ceyhun Keleş, Bismil Kaymakamı Tuncay Güle, şehityakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Törenin yapıldığı cemevi ile şenidin baba evinin bulunduğu mahalleye çok sayıda Türk bayrağı asıldı.

Cenaze töreninde çocukları 15 yaşındaki kızı Sevcan, 13 yaşındaki oğlu Yiğitcan ve 2 yaşındaki Hüseyin Mert ile katılan Seval Akdemir, şehit eşini asker selamıyla uğurladı. Sevcan da şehit babasının beresini elinden bırakmadı.

Şehidin babası Mehmet Akdemir oğlunun kepini takıp fotoğrafını öperken, annesi Naciye Akdemir de oğlunun şapkasını taktı ve teröre lanet yağdırdı 

Mardin'in Kızıltepe İlçesi'nde görevliyken, geçici görevle Nusaybin'e gönderilen şehit jandarma uzman çavuş İbrahim Akdemir, cemevinde kılınan cenaze namazının ardından Türkmenhacı Mahallesi Mezarlığı'nda toprağa verildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER