Bir yılda Samsun'a 4'üncü kez geliyor

Her fırsatta 'Samsun bizim sevdamız' diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, her seçim ya da partisinin il kongresi öncesinde Samsun'a mutlaka geliyor. Erdoğan geçen yıl mart ayından bu yana Samsun'a yaptığı ziyaretlerinin 4'üncüsünü, 3 Mart pazar günü gerçekleştirecek

Bir yılda Samsun'a  4'üncü kez geliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 31 Mart yerel seçimleri kapsamında, 3 Mart Pazar günü Samsun'a geliyor. Son bir yıl içerisinde 4'üncü kez Samsun'a gelecek olan Erdoğan'ın, Cumhuriyet Meydanı'nda düzenleyeceği miting nedeniyle Samsun'da başta güvenlik güçleri olmak üzere, AK Parti İl Başkanlığı da alarma geçti.

SAMSUN’A BÜYÜK ÖNEM VERİYOR

Her fırsatta Samsun'a olan sevdasını tekrarlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2018 yılı mart ayından bu yana geçen bir yılık süreçte, 4'üncü kez Samsun'a gelecek. Erdoğan geçen yıl ilk olarak, 24 Haziran 2018 seçimleri öncesinde teşkilatlarda yapılan görev değişiklikleri sonrasında partisinin il kongresine katılmak üzere 24 Mart 2018'de Samsun'a gelmişti. İl Başkanlığı’na Hakan Karaduman'ın seçildiği kongre, Yaşar Doğu Spor Salonu'nda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirilmişti. Bu kongrede 'Samsun yola çıktığımızdan beri bizi yalnız bırakmadı" diyen ve 16 Nisan referandumunda yüzde 64'lük evet oranıyla Türkiye ortalamasının çok üstünde bir seviyeye ulaştığını ifade eden Erdoğan, "Kurucu şehir olma vasfıyla Samsun milletimizin gönlünde ayrı bir yere sahip" demişti. Erdoğan bu kongrede ayrıca Samsun'a ikinci devlet üniversitesinin kurulacağı müjdesini de vermişti.

18 HAZİRAN’DA İKİNCİ KEZ GELDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan bu ziyaretinin ardından kasım ayında yapılması planlanan ancak daha sonra 24 Haziran'a alınan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri için Samsun'a ikinci kez geldi. 18 Haziran 2018'de Cumhuriyet Meydanı'nda yapılan mitinge katılan Erdoğan, "Biz Samsun'dan yine rekor bekliyoruz" dedi.

19 OCAK’TA BAŞKAN ADAYLARINI TANITTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın son bir yıl içerisinde Samsun'a yaptığı üçüncü ziyaret ise, 31 Mart yerel seçimleri öncesinde Cumhur İttifakı belediye başkan adaylarının tanıtımı amacıyla düzenlenen toplantı nedeniyle gerçekleşti. 19 Ocak'ta Yaşar Doğu Spor Salonu'nda, AK Parti ve MHP'nin belediye başkan adaylarını açıklayan Erdoğan, 2019 yılının 19 Mayıs'ın 10'üncü yıldönümü olduğunu belirterek, "Başkomutan Gazi Mustafa Kemal'in Samsun'a çıkışının 100. yıl dönümü. 19 Mayıs'tan başlayarak bir asırlık tüm kutlamaları gelecek nesillere bu vatanın hangi fedakarlıkla kurulduğunu gösterecek şekilde gerçekleştireceğiz.2 019'dan 2023'e kadar olan milli mücadele ve yeni devletimizin kuruluş dönemini kesintisiz kutlama programıyla değerlendirmeyi planlıyoruz" demişti.

DÖRDÜNCÜ KEZ SAMSUN’DA

Erdoğan son bir yılda Samsun'a yaptığı ziyaretlerinin dördüncüsünü ise 3 Mart Pazar günü 31 Mart yerel seçimleri nedeniyle partisinin il başkanlığı tarafından düzenlenecek miting nedeniyle gerçekleştirecek. Cumhuriyet Meydanı'nda saat 16.00’da Samsunlulara hitap edecek olan Erdoğan, Türkiye gündemine ve Samsunla ilgili önemli açıklamalar yapması bekleniyor.

SAMSUN EMNİYETİ ALARMA GEÇTİ

Öte yandan Erdoğan'ın mitingi nedeniyle AK Parti İl Başkanlığı'nda hummalı bir çalışma sürdürülüyor. Erdoğan'ın Samsun'a gelecek olması nedeniyle de Emniyet ve Jandarma da adeta kırmızı alarma geçti. Emniyet'te tüm izinler kaldırılırken, Erdoğan'ın geçeceği güzergahta ve Cumhuriyet Meydanı'nda yoğun güvenlik önlemleri alındı. Her mitingi Samsun'da binlerce kişinin katılımıyla gerçekleştirilen Erdoğan'ın Cumhuriyet Meydanı'ndaki mitinginin de yine yoğun bir katılım bekleniyor.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER