Bir hafta boyunca Samsun çocukların olacak

Bu yıl 41’incisi düzenlenecek 23 Nisan Çocuk Şenliği bu yıl Samsun’da gerçekleştiriliyor. Samsun, 14 Nisan Pazar gününden itibaren 40 ülkeden 800 çocuğun katılacağı gösteri, yürüyüş ve etkinliklerle bir hafta boyunca bambaşka hareketliliğe sahne olacak

Bir hafta boyunca Samsun çocukların olacak

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 günü Samsun’a ayak basarak, Milli Mücadele’yi başlatması ve Türk milletine kurtuluş yolunu açan adımı atmasının dönüm noktası olan 19 Mayıs 1919'un 100. yıldönümü kapsamında, bu yıl Samsun'da düzenlenecek TRT 23 Nisan Uluslararası Çocuk Şenliği programının ayrıntıları belli oldu. Yaklaşık 40 ülkeden 800 çocuğun katılımıyla yapılacak 31. 23 Nisan Çocuk Şenliği nedeniyle 14 Nisan Pazar gününden itibaren Samsun, çocukların gösterileri oldukça haraketli günler geçirecek.

AÇILIŞ KOKTEYLİ İLE BAŞLAYACAK

19 Mayıs 1919'un 100. yılı kutlamaları kapsamında bu yıl Samsun'da düzenlenmesi kararı alınan 41'inci TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği'nin program takvimi belli oldu. 14 Nisan Pazar günü Büyükşehir Belediye Sanat Merkezi'nde açılacak ‘Fotoğraflarla 40'ıncı Yıl Sergisi’ ile start alacak şenlik kapsamında aynı gün şenlik açılış kokteyli de verilecek.

KAYMAK VE DEMİR KABUL EDECEK

41. TRT Çocuk Şenliği kapsamında konuk ülkelerden gelecek çocuklar 15 Nisan Pazartesi günü ise Samsun protokolü ile tanışacak. Konuk çocuklar, Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi'nde Samsun Valisi Osman Kaymak ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir tarafından kabul edilecekler. 

ŞENLİK YÜRÜYÜŞÜ

Ardından Sevgi Kafe'den Tütün İskelesi'ne kadar Sahil Yolu'nda şenlik yürüyüşü gerçekleştirilecek. Yürüyüş TRT'den de canlı olarak yayınlanacak. Öğleden sonra da tüm ülkelerin grupları Batı Park'ta gösterilerini sergileyecekler. 

GÖSTERİ DÜZENLEYECEKLER

16 Nisan'da ise şenliği katılan birinci ve ikinci gruptaki ülkelerden gelen çocuklar Batı Park'taki konser alanında öğlen saat 12.30'dan itibaren gösterilerini sergilemeye başlayacaklar. Akşam saat 20.00'de ise konser verilecek. 

ÇAKIRLAR KORUSU’NDA ŞENLİK 

Şenlik kapsamında Samsun'a gelen çocuklar, 17 Nisan Çarşamba günü ise tüm ülke gruplarının katılımıyla Atakum Belediyesi Çakırlar Korusu piknik alanında piknik yapacaklar.

ÇOBANLI İSKELESİ’NDE KONSER

18 Nisan Perşembe günü ise üçüncü ve dördüncü gruptaki ülkelerden gelen çocukların gösterileri saat 14.00'ten itibaren Atakum'daki Çobanlı İskelesi'nde gerçekleştirilecek. Aynı gün 17.30'da Grup Junier Zen konseri verilecek 

GALA GÖSTERİLERİ 20 NİSAN’DA YAŞAR DOĞU’DA

Şenliğe katılan çocuklar 19 Nisan Cuma günü ise Tekkeköy Yaşar Doğu Spor Salonu'nda genel prova yapılacak. 23 Nisan Çocuk Şenliği Gala gösterisi 20 Nisan 2019 cumartesi günü saat 16.00'dan itibaren katılan ülkelerin çocuk gruplarının gösterileri ile TRT'den canlı olarak yayınlanacak. Şenliğe katılmak üzere Samsun'a gelen çocuklar, 21 Nisan Pazar günü ise sabah saatlerinden itibaren Ankara'ya hareket edecekler.

İKİ HASTANE GÖREVLENDİRİLDİ

23 Nisan Çocuk Şenliği nedeniyle, TRT Organizasyon Masası Sheraton Grand Samsun Hotel'de oluşturuldu. Şenlik kapsamında görevli hastaneler, Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi ile OMÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi görevlendirildi.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER