‘Bir Daha 55’te 55’ ile hizmete devam

Radyo Gerçek’te Gülsüm Atik’in hazırlayıp sunduğu Gerçek Gündem programının canlı yayın konuğu olan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, 31 Mart yerel seçimlerinden sonra ‘Bir Daha 55’te 55 proje’ sloganıyla hizmete devam edeceklerini söyledi

‘Bir Daha 55’te 55’  ile hizmete devam

31 Mart’taki yerel seçimlerde yeniden Atakum belediye başkanlığına talip olan İshak Taşçı, 2014’te ‘55’te 55 proje’ diyerek başladıkları hizmet yolculuğuna, 31 Mart’tan sonra da ‘Bir Daha 55’te 55 proje’ diyerek devam edeceklerini söyledi.

HİZMET YOLCULUĞU DEVAM EDECEK

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, 93.5 frekansında yayın yapan Radyo Gerçek’te Gülsüm Atik’in hazırlayıp sunduğu Gerçek Gündem Yerel Seçim Günlüğü programının canlı yayın konuğu oldu. 2014 yerel seçimlerinde ‘55’te 55’ proje diyerek yola çıktıklarını ve belediye başkanlığına seçildiğini anımsatan Taşçı, “55’te 55 dedik ama şu anda 85 projeyi alnımızın akıyla ve söz verdiğimiz gibi yerine getirdik. Eğitim ve Araştırma Hastanesi Atakum Hizmet Binası’ndan Osmanlı Hamamları’na, Seyir Tesisleri’ne kadar çok sayıda projemizi hayata geçirdik. İnşallah 31 Mart’tan sonra da ‘Bir Daha 55’te 55’ diyerek hizmet yolculuğumuza devam edeceğiz” diye konuştu.

ATAKUM YAŞANABİLİR 30 İLÇE ARASINDA

İNGEV tarafından Birleşmiş Milletler standartları baz alınarak yapılan araştırmada Atakum’un Karadeniz’de birinci, Türkiye’de ise yüksek yaşamsa kalitede bulunan 30 ilçe arasına girdiğini ifade eden Taşçı, bu standardı 31 Mart’tan sonra yapacakları hizmetlerle ilk 3 arasına girecek düzeyde geliştireceklerini söyledi. Daha güçlü, daha yaşanılabilir, daha mutlu bir Atakum hedefi olduğunu belirten Taşçı, Karadeniz’in en çok göç alan ve en yaşanılabilir kentleri arasında yer alan Atakum’u, 4 yıllık görev süreçleri içerisinde hayata geçirdikleri sosyal, ekonomik, sağlık, turizm ve istihdam odaklı projelerle her geçen gün daha da yaşanılabilir bir hale getirdiklerini kaydetti.

ENGELSİZ KENT ATAKUM’U GERÇEKLEŞTİRDİK

Atakum’da 4.5 yıllık süreçte sadece sağlıklı bireyler için değil, dezavantajlı gruplar için de ‘Engelsiz kent’ olma yolunda çok büyük mesafeler kat ettiklerinin altını çizen Taşçı, “İlçemize kazandırdığımız sosyal alanlar, düzenlediğimiz festivaller, Samsun turizmine kazandırdığımız turistik tesislerle birlikte Atakum, Türkiye’nin parlayan yıldızı haline geldi. Atakumluların memnuniyeti ve yönlendirmesinden güç alarak her seferinde daha da ileriyi hedefliyoruz. Seyir Tesisleri, Osmanlı Hamamları, Kent Ormanı ve Yayla Konaklama Tesisleri gibi projelerle, ilçemizi turizm cazibesini artırdı” dedi.

TATİL KÖYÜ KURACAĞIZ

21 kilometre sahil bandı bulunan Atakum’u doğa turizmine açmayı da planladıklarını anlatan Taşçı, “Bunun için Atakum’un güneyinde Samsunluların ve Türkiye’nin çeşitli illerinden gelecek tatilcilerin de uğrak yeri haline getirmek için tatil köyü kurma projemiz var. Yerel ve yabancı yatırımcılarla da görüşüyoruz. Atakum’un doğal güzellikleri saymakla bitmeyecek kadar çok. İlçe merkezinden 10 dakika mesafeden başlayarak iç kesimlere doğru muhteşem bir Karadeniz doğasına sahip olan Atakum’un saklı kalmış güzelliklerini, planlama aşamasında olan projelerimizle gün yüzüne çıkararak doğa turizminin en güzel örneklerini vatandaşlarımızın ziyaretine sunacağız. Bu anlamda önümüzdeki dönem, Atakum’un turizm kenti olması konusunda verimli çalışmalara imza atacağımız bir dönem olacak” dedi.

PARTİ ROZETİMİ ÇIKARTARAK EŞİT HİZMET VERDİK

Bu hizmetleri yaparken hiçbir zaman ayrıştırıcı olmadıklarını vurgulayan Taşçı, “Belediye meclisinde aldığımız kararların hepsi, belediye meclis üyelerimizin çoğunluğunun destek vermesiyle meclisten geçti. Bizim hiçbir icraatımız meclisten geri dönmedi. Bunun için hizmetlerimize destek veren başta MHP’li meclis üyeleri olmak üzere CHP’li üyelerimize de teşekkür ediyorum. Bundan sonra da kucaklayıcı olarak, parti rozetini çıkartıp Atakum’a hizmet etmeye devam edeceğiz. Görev sürem boyunca hiçbir zaman siyasi farklılık gözetmedik. Hep hizmet ürettik. Bundan sonra da aynı doğrultuda gönül belediyeciliği yaparak, Atakum’u 2023 vizyonuyla buluşturacağız” dedi.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER