Binali Yıldırım'ın Köyünde Bayram Coşkusu

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın AK Parti genel başkan adayı olarak açıklanması, memleketi Erzincan'da bayram coşkusu gibi karşılandı.

Binali Yıldırım'ın Köyünde Bayram Coşkusu
Erzincan Belediyesi önünde bir araya gelen Yıldırım'ın hemşehrileri aldıkları haberi meşalelerle kutladı.Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın AK Parti genel başkan adayı olarak açıklanması, memleketi Erzincan'da coşkuyla karşılandı. Erzincan Belediyesi önünde bir araya gelen Yıldırım'ın hemşehrileri aldıkları haberi meşalelerle kutladı.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın genel başkan adayı olarak ilan edilmesinin ardından Yıldırım’ın memleketi Erzincan’ın Refahiye ilçesi Kayı köyünde büyük bir heyecan yaşandı. İlçede esnafından komşusuna kadar kendisini tanıyan herkes büyük bir mutluluk yaşadı. Ulaştırma Bakanı Yıldırım’ın Genel Başkan ve Başbakan olacak olmasından dolayı duydukları memnuniyeti dile getiren hemşehrileri, Yıldırım ile gurur duyduklarını ve böyle bir sonucu beklediklerini söylediler.

Refahiye esnafından Metin Küçük isimli vatandaş, Binali Yıldırım’ın genel başkan adaylığının açıklanmasından dolayı mutlu olduklarını belirterek, “Bu bizim için çok büyük bir sevinç. Gurur duyuyoruz. Çok mutluyum. Ulaştırma Bakanı olduğu dönemdeki Türkiye’ye yapmış olduğu büyük hizmetlerin daha da fazlasını yapacağından hiç kuşkumuz yok” dedi.

Refahiye’de işletme sahibi Muhammet Gömlek ise, “Gururluyuz. Vatanımıza milletimize daha iyi olması yönünde desteklerimizi göstereceğiz inşallah. Biz çok şaşırdık. Böyle bir şey beklemiyorduk. Memleketimiz için hayırlı olur inşallah” dedi.

Refahiye ilçesi sakinleri olarak onur duyduklarını söyleyen vatandaşlar, “Bunun daha önceden olmasını bekliyorduk. Ama şimdi oldu elhamdülillah. Şükürler olsun. Ülkemiz ve milletimiz adına aynı şekilde çalışarak, ilerleyeceklerini de biliyoruz” dediler.

Erzincan’ın Refahiye ilçesindeki AK Parti İlçe Başkanı Tacettin Çiftçioğlu, Bakan Binali Yıldırım’ın genel başkan adaylığının açıklamasının sevincini yaşadıklarını söyleyerek, “Bizler Cenab-ı Allah’a binlerce kez şükrediyoruz. Cenab-ı Allah bugünleri ilçemize, milletimize, vatanımıza, ülkemize nasip etti. Allah hayırlı uğurlu etsin. Sayın Bakanımızı biz çok seviyoruz. Sayın Bakanımızda ülkemizi, milletimizi, insanlarımızı, ilçemizi çok seviyor. Erzincan’a iki saatliğine bile gelse en azından bir mezarlık ziyareti yaparak, geçmişlerine bir Fatiha okumak için geliyor. Biz bundan çok memnun oluyoruz. Sayın Bakanımızın yaptıkları yapacaklarının teminatıdır. Sonuna kadarda ilçemiz, hükümetimiz yanındadır. Allah yüz bin defa razı olsun. İlçemiz AK Parti döneminde çağ atladı. Kamu binalarıyla, TOKİ'si ile asfaltı ile tamamen farklı bir ortama girdi. O yüzden bizim Sayın Bakanımızın yapacaklarından hiç şüphemiz yoktur. Allah yar ve yardımcısı olsun” dedi.

Yıldırım’ın hemşehrisi olduğunu ve Alevi kökenli olduğunu belirten Nevzat Sarak isimli vatandaş ise, “Bakanımın genel başkan, Başbakan olacak olmasından dolayı gurur duyuyorum. Ben kendim Alevi asıllıyım ama devletimin ve hükümetimin yanında her zaman yer aldım ve alacağım. Hükümetimizden gurur duyuyorum. Ben Alevi asıllıyım, ben çalışan insanların yanındayım. Gurur duyuyoruz. Ne mutlu böyle Türkiye’mizi yöneten insanlarımız gelmiş başa. Allah razı olsun. Türkiye gurur duyuyor. Başbakan Binali Yıldırım Alevi, Sünni ayrımı yapmıyor. Her yere her zaman hizmet götürüyor. Refahiye’ye birçok hizmeti var. Yüksek okullar yükseldi Refahiye’de. Hastane, bakımevi gibi sadece Refahi’yeye değil Türkiye’ye destek olmuştur. Dürüst bir insan olduğundan dolayı her zaman yanında yer alacağız” dedi.

Binali Yıldırım’ın dayısının oğlu olan Kaya Erence ise, “Çok mutluyum çok gururlandım. Memleketimize hayırlı uğurlu olsun. Çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.Binali Yıldırım’ın doğum yeri olan Kayı köyü muhtarı Aydın Aşçı, “Hayırlı uğurlu olsun. Bizi onurlandırdı. Kendileri burada doğup büyümüşlerdir. Hanımı da bu köylüdür” dedi.Binali Yıldırım’ın köylüleri ise Binali Yıldırım ile yaşamış oldukları anıları anlatarak, Yıldırım’ın genel başkan adayı olarak açıklanmasından duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Binali Yıldırım’ın bir komşusu, “Binali Yıldırım bizim sayılı komşumuzdur. O okulda okurken onun derslerini sormaya gittim. Hoca Hanım dedi ki 'Neyin oluyor?', 'Akrabam oluyor' dedim. Öğretmende bana 'Sen ona bir şey söyleme. O çok başarılı. 2 dersine çalışsın' dedi. Binali Yıldırım o iki dersini de verdi ve Teknik Üniversite'yi tutturdu. Allah hayırlı uğurlu etsin. Başarılar temenni ederim” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER