BiggSamsun’dan iki girişimciye hibe!

TÜBİTAK Bireysel Genç Girişim Uygulayıcı Kuruluşu BiggSamsun’a projeleriyle başvuran Doç. Dr. Mevlüt Gürbüz ve Doktora Öğrencisi Züleyha Çakır projelerine yüzde 100 hibe almaya hak kazandı

BiggSamsun’dan iki girişimciye hibe!

‘Savunma Sanayi Uygulamalarına Yönelik Atık Alüminyumdan Yeni Nesil Hibrit Kompozit Köpük Üretimi’ projesi ile hibe almaya hak kazanan Ondokuz Mayıs Üniversitesi Öğretim Üyelerinden Doç. Dr. Mevlüt Gürbüz’ü ve ‘Mini Patlıcan Çeşit Islahı ve Tohum Üretimi’ projesi ile hibe almaya hak kazanan Ondokuz Mayıs Üniversitesi Doktora Öğrencisi Züleyha Çakır BiggSamsun tarafından gerçekleştirilen eğitimlerden ve başvuru sürecinde verilen desteklerden duydukları memnuniyeti dile getirdi.

ÖZKOÇ: SÜREÇ BAŞLIYOR
BiggSamsun başvurusu sonrasında sermaye desteği almaya hak kazanan girişimcileri tebrik eden Samsun Teknopark Genel Müdürü Dr. Buğra Çolak ve Genel Müdür Yardımcısı Osman Özkoç, başvuru süreci ve eğitim süreçlerinde olduğu gibi bundan sonraki süreçleri de Şirketleşme ve Girişimcilik Uzmanları Pelin Baylan Yılmaz ve Rabia Akçatemiz’le birlikte yöneteceklerini ve şirket kurulumlarını gerçekleştirerek sürecin başlayacağını ifade etti.

4 BİN 593 GİRİŞİMCİ BAŞVURDU
BiGG 2018 yılı 2. Çağrısı kapsamında uygulayıcı kuruluşlara toplam 4 bin 594 girişimci iş fikri başvurusu yaptı. Bu başvurulardan bin 833 girişimci 1. aşama desteği alırken uygulayıcı kuruluşlar tarafından iş planına onay verilen girişimciler arasından 553’ü panel değerlendirmesine kabul edildi. TÜBİTAK tarafından yürütülen akademisyenler, sanayiciler ve yatırımcılardan oluşturulan panel değerlendirmeleri sonucu 146 girişimcinin Teknogirişim Sermayesi Desteği alması uygun bulundu. BiggSamsun Uygulayıcı Kuruluşu 115 iş fikri başvurusu aldı ve 39 girişimcinin iş fikirlerini proje haline dönüştürebilmeleri için eğitim, mentorluk, kuluçka, iş birliği ağlarının kullanımı ve müşteri doğrulama desteklerini içeren hızlandırıcı programlarla destekleyerek her aşamada girişimcilerin yanında olan BiggSamsun, programa başvuran iki girişimcinin sermaye desteği almasında büyük rol oynadı. 

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER