Beratcan'ın Annesi de Gözaltına Alındı

Tüm Türkiye'nin konuştuğu 10 yaşındaki Beratcan cinayetinin katil zanlısı servis şoförü E.K.'nın ifadelerinin ardından Beratcan'ın annesi de gözaltına alındı

Beratcan'ın Annesi de Gözaltına Alındı

İstanbul'da kaybolduktan 15 gün sonra Tuzla'da cansız bedeni bulunan 10 yaşındaki Beratcan Karakütük'ün katil zanlısı olarak aranan servis şoförü E.K'nın yakalanmasının ardından, annesi Türkan  Karakütük'te sabah saatlerinde gözaltına alındı.

SERVİS ŞOFÖRÜ ŞÜPHELİ

Beratcan  Karakütük, Kartal'da 9 Mart'ta kayboldu, ailesi polise başvurdu. Asayiş Şube ve Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri kaybolduğu gün Beratcan'ı, okuldan annesini de tanıyan servis şoförü E.K'nın aldığını belirledi. E.K'nın cep telefonu sinyali ve aracının GPS kayıtlarından yola çıkan ekipler Beratcan'ın cesedini, kaybolduktan 15 gün sonra Tuzla'da su kanalında buldu.

 

ŞOFÖRÜN İFADESİNDEN SONRA ANNE DE GÖZALTINA ALINDI

Yapılan incelemede, Beratcan'ın boğularak öldürüldükten sonra su kanalına atıldığı belirlendi. Asayiş Şube Cinayet Büro ekipleri, E. K.'nın  Gaziosmanpaşa'da kız arkadaşı olduğunu belirledi. Bu adrese gidebileceği değerlendirildikten sonra ekipler, adres çevresinde önlem aldı. Dün akşam saatlerinde, Anadolu Yakası'ndan Avrupa Yakası'na geçtiği yönünde bilgi alınan E.K., kız arkadaşının evine girdiği sırada operasyon başlatıldı. E.K. burada gözaltına alındı. Sorgulanmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. E.K.'nın verdiği ifade ve yeni bulgular doğrultusunda Beratcan'ın annesi Türkan Karakütük'te sabah saatlerinde evinde gözaltına alınarak emniyete getirildi. Babası Ergun Karakütükde bilgisine başvurulmak üzere emniyete getirildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER