Ben De Endişeliyim!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 25. Muhtarlar Buluşması'nda konuştu.

Ben De Endişeliyim!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 25.Muhtarlar Buluşması'nda yaptığı konuşmada dokunulmazlıkların kaldırılması, terör olayları ve Batı ülkelerinde yaşanan adaletsizliklere değindi.

"ONLARIN İPLERİNİN NEREYE UZANDIĞI MALUMDUR"

Dokunulmazlık görüşmelerinde olay çıkaran HDP'li vekillere tepki gösteren Erdoğan, "o milletvekillerinin de, o medya kuruluşlarının da iplerinin nereye uzandığı malumdur" dedi.

 

Erdoğan şöyle konuştu:

Karşımızdaki terör örgütü sadece eli silahlı 5-10 bin militandan oluşmuyor. Bu örgütler başka güçlerin operasyon aracı.

Dokunulmazlık görüşmelerinden terör örgütü marşı söyleyerek çıkan sözüm ona milletvekillerinin de, o medya kuruluşlarının da iplerinin nereye uzandığı malumdur.

Parlamentoda, sözde milletvekilleri olarak oturumları ne hale getirdiklerini izlediniz. Komisyonda ne yaptıklarını izlediniz. Sıraların üzerinden nasıl atladıklarını gördünüz. Oraları işgal kuvvetleri gibi işgal etmeye, bu tür eylemler yapma girişiminde bulundular. Komisyon başkanı isteseydi ne medyayı, ne danışmanları sokardı. Onlara özgürlük adına böyle bir alan açtı, ama onlar bu fırsatı usulüne uygun şekilde kullanmadılar ve bu millete üzüntü verecek tabloyu sergilediler. Bu millet buna layık değil. Bunlar da bu milletin temsilcisi olmaya layık değil.

 

"BEN DE ENDİŞELİYİM"

Öte yandan, Batı ülkelerinin liderlerinden, Türkiye'deki özgürlükler hakkında zaman zaman gelen "endişeliyiz" açıklamalarına göndermede bulunan Erdoğan "açıkçası ben Batı ülkelerinde daha sıkça karşılaşmaya başladığımız hak ihlallerinden endişeliyim" dedi.

Erdoğan konuyla ilgili şunları söyledi:

Geçmişlerinde ırkçılıktan, soykırıma, sömürgeciliğe kadar her ayıbın izlerini taşıyanların, Türkiye'nin bu mücadelesine edecek tek sözleri olamaz. Gezi olaylarında bize gösteri ve ifade hakkı nutukları çekenler, eylemcileri bastırma yoluna gidiyor.

İşte İsveç'te, bakanlık makamına gelen bir Müslüman'a yapılanı gördünüz. Aynı şekilde bir bayan milletvekiline yapılanı gördünüz. Hani sizde hak, özgürlük vardı, niye yaptınız?Açıkçası ben batı ülkelerinde daha sıkça karşılaşmaya başladığımız bu hak ihlallerinden endişeliyim. Bu vahim konu karşısında harekete geçmeye davet ediyorum. Terör örgütleri giderek küreselleşen bu tehditlerin karşısında, ülkelerin Türkiye kadar dirençli olmaları öğrenmesi gerekiyor.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER