BEDRİ YAŞAR: ‘Siyasette her şey değişebilir’

İYİ Parti, kesin ihraç istemiyle Disiplin Kurulu'na sevk edilen MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta'ya Samsun Büyükşehir için adaylık teklifi götürecek. İYİ Parti Milletvekili Bedri Yaşar, Usta'nın MHP dışında başka bir partide siyaset yapmayacağını açıklamasını değerlendirirken, "Siyasette her şey değişebilir" dedi

BEDRİ YAŞAR: ‘Siyasette her şey değişebilir’

Cumhur İttifakı'nda AK Parti ve MHP il başkanlarının görevden alınması, Samsun Milletvekili Erhan Usta'nın da kesin ihraç talebiyle disipline sevk edilmesinin ardından, Samsun Büyükşehir için aday arayışını sürdüren İYİ Parti'de, Erhan Usta'nın da adı dillendirilmeye başlandı. CHP eski Samsun Milletvekili Hayati Tekin ise bekleyişini sürdürüyor.

ERHAN USTA İYİ PARTİ’NİN TAKİBİNDE

CHP ile yapılan ittifak kapsamında Samsun Büyükşehir adayını belirlemek için çalışmalarını sürdüren ve şimdiye kadar CHP eski Samsun Milletvekili Hayati Tekin, ANAP eski Milletvekili Mehmet Çakar, SESOB Başkanı Eyüb Güler ile MHP'nin Samsun eski Büyükşehir adayı Ferhat Günaydın'ı gündemine alan İYİ Parti'de, Cumhur İttifakı'nda Samsun'da iki il başkanının görevden alınması, MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta'nın da ihraç talebiyle Disiplin Kurulu'na sevk edilmesinin ardından MHP'li vekile adaylık teklifi götürmeyi gündemine aldı.

HAFTA SONUNA KADAR KESİNLEŞTİRMEK İSTİYORUZ

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Samsun Büyükşehir için aday adaylarına ilişkin değerlendirmelerin devam ettiğini, önümüzdeki hafta sonuna kadar adayın kesinleşmesi için çalıştıklarını söyledi. Mevcut isimlerle ilgili kamuoyu anketlerinin yeni tamamlandığını, sonuçların raporlaştırılarak İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e sunulacağını ifade eden Yaşar, "Önümüzdeki hafta sonuna kadar adayımızın kesinleşmesini bekliyoruz. Yine de kesin bir tarih verebilmem şu anda zor" diye konuştu.

USTA’YA GÖZ KIRPTI

 Samsun'da Cumhur İttifakı'nda yaşanan gelişmeleri de takip ettiklerini belirten Bedri Yaşar, MHP'de ihracı istenen Erhan Usta ile ilgili de imalı konuştu. Yaşar, "Kendisi MHP dışında herhangi bir partide siyaset yapmayacağını söyledi ancak Büyükşehir adaylığı konusunda Erhan Usta ile de görüşecek misiniz" sorumuzu, "Her alternatif düşünülüyor. Siyasette her şey değişebilir" yanıtını verdi.

HAYATİ TEKİN BEKLEYİŞTE

Bu arada İYİ Parti'den Büyükşehir adaylığıyla ilgili Meral Akşener ile görüşen Hayati Tekin, bekleyişini sürdürüyor. Halen Ankara'da olan Tekin'in aday gösterilmesine Meral Akşener'in olumlu yaklaştığı öğrenilirken, yapılan kamuoyu anketlerinin sonuçlarına göre İYİ Parti'nin Samsun adayının kesinleşeceği belirtiliyor.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER