Bayrak vazgeçilmezimizdir

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, Avrupa Parlamentosu’nda Türk bayrağına yapılan ırkçı provokasyonu eleştirdi

Bayrak vazgeçilmezimizdir

Avrupa Parlamentosu Genel Kurulu'nda Yunan Milletvekili Ioannis Lagos’un Türk bayrağını yırtmasına sert bir tepki veren AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, “Yunan milletvekili haddini aşarak Avrupa Parlamentosu'nda "Şanlı Türk Bayrağımıza" büyük bir saygısızlık gerçekleştirmiştir. Irkçı provokasyonu şiddetle kınıyorum. Bayrak vazgeçilmezimizdir. Vatan ve bayrak bütündür” dedi.

HADDİNİ AŞTI

Yılmaz, “Türkiye Cumhuriyet Devleti’nin büyüklüğünü, tarihten gelen gücünü azmedemeyenler, çeşitli provokasyonlarla kendini göstermeye çalışmaktadır. Haddini aşana, bir ülkenin bayrağına el uzatanların akıbetini tarih sayfalarında görüyoruz. Bizim için bayrak denince her şey durur. Bu hadsiz vekilin taşıdığı zihniyettekilere en büyük cevabı Türk milleti vermiştir, vermeye de cevap edecektir. Bu zihniyetteki kişilere şanlı tarihimizi ve İstiklal Marşımızı okumalarını tavsiye ediyoruz. O zaman en büyük hayat dersini alacakları kesindir.” dedi.

Gercekbizde.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER