Baykal ameliyata alındı

CHP eski Genel Başkanı ve CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, dün sabah saatlerinde aniden rahatsızlandı, hastaneye kaldırıldı. Hemen müdahalede bulunuldu. Tedavi durumuyla ilgili Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş açıklamada bulundu. Bugün gelen bilgiler, Baykal'ın yeniden ameliyata alındığı yönünde oldu.

Baykal ameliyata alındı

Baykal’ın beyne giden damarında pıhtılaşma olduğu tespit edilirken hemen müdahale edilerek anjiyo için hazırlıklar tamamlandı. Anjiyo sürecinde damarda oluşan pıhtı alındı ve stent takıldı.


Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, konuyla ilgili olarak “Bilinci gayet açık, konuşabiliyor. Her olayın farkında, güç kaybında da geri dönüş görülüyor. Hızla hastaneye nakli; hepsi önemli. Tabii sonuç olarak bu süreçlerde en önemli şey ilk 6 saattir.
İlk müdahaleler 6 saat geçmeden yapıldı, bu büyük bir şans. Daha büyük bir hasarla karşılaşabilirdik, şimdi hafif bir hasardan bahsediliyor. Bana göre, iyileşmeden sonra eski aktivitesine kavuşacaktır. Tahmin ediyorum ki 48 saat yoğun bakımda takibi olacak, tedavisi yapılacak” dedi.

Erkan İbiş,''Bizim için önemli risklerden biri de kanama riskidir ama ben sanıyorum ki Deniz Bey’in güçlü bünyesi bunların üstesinden gelecektir. Asıl sonuçlar 48 hatta 72 saat içerisinde çok daha rahat bir şekilde ortaya konulacaktır. Çünkü, bir akciğer enfeksiyonu. Her şeyden önce bilinci açık. Zamanı, yeri, her şeyi, yaşını, takvimi çok iyi hatırlıyor. Bunlar da bizim avantajımız.  ‘’ ifadelerini kullandı.

Bugün elde edilen bilgilere göre ise, Deniz Baykal'ın beynindeki ödem nedeniyle yeniden ameliyata alındığı öğrenildi.
 

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2017, 10:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER